РФ втратила 4 пускові установки ЗРК великої дальності за тиждень – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

У британській розвідці зауважили, що за минулий тиждень РФ, імовірно, втратила 4 пускові установки зенітно-ракетних комплексів великої дальності унаслідок українських атак.

Зокрема 26 жовтня російські пропагандисти повідомили про знищення трьох пускових установок СА-21 на Луганщині.

Своєю чергою українські джерела повідомили про додаткові втрати російської ППО у тимчасово окупованому Криму.

У розвідці зауважили, що Росія давно віддає перевагу достатнім, високотехнологічним системам ЗРК великої дальності як ключовому компоненту своєї військової стратегії.

Проте нещодавні втрати свідчать про те, що російська система ППО, яку атакують ЗСУ сучасним дальнім озброєнням, найімовірніше посилить і без того значне навантаження на інші системи та операторів ППО.

“Існує реалістична ймовірність того, що коли Росія замінить знищені системи в Україні, вона послабить свою протиповітряну оборону в інших операційних зонах”, – вважають британські розвідники.

  • Запеклі бої навколо Авдіївки точаться від 10 жовтня. РФ кинула на штурм міста на Донеччині тисячі військових, аби захопити Авдіївку та розширити контроль над Донбасом. Проте вже за кілька днів ця битва за Авдіївку стала чи не найдорожчою для Росії у війні.

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.

Триває сімсот вісімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби зафіксовано 65 бойових зіткнень.