РФ втратила 4 пускові установки ЗРК великої дальності за тиждень – британська розвідка
Джерело: міноборони Великої Британії
У британській розвідці зауважили, що за минулий тиждень РФ, імовірно, втратила 4 пускові установки зенітно-ракетних комплексів великої дальності унаслідок українських атак.
Зокрема 26 жовтня російські пропагандисти повідомили про знищення трьох пускових установок СА-21 на Луганщині.
Своєю чергою українські джерела повідомили про додаткові втрати російської ППО у тимчасово окупованому Криму.
У розвідці зауважили, що Росія давно віддає перевагу достатнім, високотехнологічним системам ЗРК великої дальності як ключовому компоненту своєї військової стратегії.
Проте нещодавні втрати свідчать про те, що російська система ППО, яку атакують ЗСУ сучасним дальнім озброєнням, найімовірніше посилить і без того значне навантаження на інші системи та операторів ППО.
“Існує реалістична ймовірність того, що коли Росія замінить знищені системи в Україні, вона послабить свою протиповітряну оборону в інших операційних зонах”, – вважають британські розвідники.
- Запеклі бої навколо Авдіївки точаться від 10 жовтня. РФ кинула на штурм міста на Донеччині тисячі військових, аби захопити Авдіївку та розширити контроль над Донбасом. Проте вже за кілька днів ця битва за Авдіївку стала чи не найдорожчою для Росії у війні.
Триває 1117-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 894 тисячі осіб.
Президент Росії Володимир Путін та інші офіційні особи РФ просувають фейковий наратив, звинувачуючи українських військових нібито у воєнних злочинах під час операцій у Курській області, щоб зірвати переговори про 30-денне перемир’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.
Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.