РФ заявила про відновлення «СМЕРШ» — британська розвідка

Джерело: пресслужба Великої Британії

У 2023 році дехто з російських політиків заявили про необхідність відновити у РФ радянського контррозвідувального підрозділу “СМЕРШ”, що існував у 1941-1946 роках.

Вже на початку січня 2024 року у відкритих джерелах з’явилося зображення оперативників РФ, що, ймовірно, носили нашивки цієї організації сталінського періоду.

Назва підрозділу – абревіатура від російської фрази “смерть шпигунам”. Підрозділ, заснований диктатором СРСР Йосифом Сталіним, існував у 1941-1946 роках.

Поки що незрозуміло, чи вказує нова назва на якісь суттєво нові можливості або роль російської контррозвідки, чи це просто зміна назви. Одначе, у британській розвідці зауважили, що це є ще одним прикладом, як влада РФ “впроваджує сприйняття російсько-української війни в дусі Другої світової”, і “зосереджується на нібито проникненні зовнішніх загроз в РФ”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.