Росіяни стягують резерви у межах підготовки до нових штурмів на Луганщині – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські підрозділи стягують резерви в районі Кремінної і готуються до нових штурмів поблизу Невського та Білогорівки в Луганській області.

За даними аналітиків, станом на 6 січня російські та українські війська продовжували активні бої вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна.

Зокрема, позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки; на схід від Куп’янська поблизу Петропавлівки та Іванівки; на захід від Кремінної біля Тернів, Торського, Ямполівки; на південь від Кремінної біля Діброви та Серебрянського лісництва.

Водночас 6 січня українські та російські війська продовжили бойові дії поблизу Бахмута, але жодних підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано.

Окрім того, позиційні бойові дії тривали на північний схід від Бахмута на позиціях на захід від Соледару; на північний захід від Бахмута біля Богданівки; на захід від Бахмута біля Хромового; на південний захід від Бахмута на позиціях біля Андріївки, на північний захід від Кліщіївки та на північ від Курдюмівки.

Як йдеться у звіті, 6 січня українські та російські війська продовжили бойові дії поблизу Авдіївки, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було.

Тоді як на ділянці кордону Донецько-Запорізької областей тривали обмежені позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту також не зафіксовано.

За даними Генштабу ЗСУ, українським підрозділам вдалося відбити російські атаки на південь від Новодарівки (на південний захід від Великої Новосілки).

Низка російських блогерів 6 січня опублікували кадри, на яких, як повідомляється, 218-й танковий полк РФ нібито діє поблизу Приютного. Міністерство оборони Росії стверджувало, що в цьому районі також діють підрозділи 1-го корпусу так званої армії “ДНР”.

Своєю чергою, українські сили продовжують обороняти свої позиції в Кринках на східному (лівому) березі Херсонської області.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.