РФ знову запустила фейк про «українську брудну бомбу»: у ЦПД назвали мету

Зображення: ЦПД
Джерело: Центр протидії дезінформації
У Центрі протидії дезінформації розповіли, навіщо Росія знову запустила фейк про “українську брудну бомбу”.
Зокрема російська пропаганда укотре реанімувала тему “брудної бомби”, за допомогою якої Україна нібито готує провокації – це продовження кампанії ядерного шантажу РФ.
Цього разу трансляцією цього дезінформаційного меседжу займається один з обвинувачених у державній зраді українських політиків, який втік до РФ.
Очевидно, переживаючи кризу жанру, російські пропагандисти раз у раз повертаються до неправдивих заяв про “брудну бомбу”, вже неодноразово спростовані як українською стороною, так і міжнародними органами нагляду за ядерною безпекою.
У Центра протидії дезінформації зазначили, що РФ вдається до вже звичного пропагандистського методу – продукує фейки, щоб потім виправдати злочини, які їхня армія здійснює на території України.
“Подібні заяви сьогодні є також намаганням дискредитувати Україну в очах світової спільноти на тлі підготовки до саміту щодо Української формули миру та залякати союзників нашої держави”, – пояснили у ЦПД.
- Росія продовжує спроби зриву мобілізації в Україні через інформаційні операції у мережі, зокрема шляхом флешмобу “Ухилянт” у тіктоці.
- У Головному управлінні розвідки Міноборони України попередили про новий витік російських інформаційно-психологічних операцій та закликали українське суспільство до єдності.
- У Центрі протидії дезінформації розповіли, навіщо російська пропаганда створює ілюзію посиленої уваги світу до “інавгурації” Путіна.
- Росія поширює неправдиву інформацію про те, що нібито США шукають заміну Президенту України Володимиру Зеленському – у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.