РФ знову запустила фейк про «українську брудну бомбу»: у ЦПД назвали мету

Зображення: ЦПД
Джерело: Центр протидії дезінформації
У Центрі протидії дезінформації розповіли, навіщо Росія знову запустила фейк про “українську брудну бомбу”.
Зокрема російська пропаганда укотре реанімувала тему “брудної бомби”, за допомогою якої Україна нібито готує провокації – це продовження кампанії ядерного шантажу РФ.
Цього разу трансляцією цього дезінформаційного меседжу займається один з обвинувачених у державній зраді українських політиків, який втік до РФ.
Очевидно, переживаючи кризу жанру, російські пропагандисти раз у раз повертаються до неправдивих заяв про “брудну бомбу”, вже неодноразово спростовані як українською стороною, так і міжнародними органами нагляду за ядерною безпекою.
У Центра протидії дезінформації зазначили, що РФ вдається до вже звичного пропагандистського методу – продукує фейки, щоб потім виправдати злочини, які їхня армія здійснює на території України.
“Подібні заяви сьогодні є також намаганням дискредитувати Україну в очах світової спільноти на тлі підготовки до саміту щодо Української формули миру та залякати союзників нашої держави”, – пояснили у ЦПД.
- Росія продовжує спроби зриву мобілізації в Україні через інформаційні операції у мережі, зокрема шляхом флешмобу “Ухилянт” у тіктоці.
- У Головному управлінні розвідки Міноборони України попередили про новий витік російських інформаційно-психологічних операцій та закликали українське суспільство до єдності.
- У Центрі протидії дезінформації розповіли, навіщо російська пропаганда створює ілюзію посиленої уваги світу до “інавгурації” Путіна.
- Росія поширює неправдиву інформацію про те, що нібито США шукають заміну Президенту України Володимиру Зеленському – у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.