РФ зосередила на Куп’янському напрямку 40 тисяч військових – ОСУВ «Хортиця»

Джерело: Ілля Євлаш в етері телемарафону

Начальник пресслужби ОСУВ “Хортиця” Ілля Євлаш повідомив, що російська армія зосередила на Куп’янському напрямку близько 40 тисяч особового складу.

Євлаш пояснив, що РФ підтягує резерви на цей напрямок, які потрібні для поповнення втрат ворожої армії. Він також додав, що просування російських військових на цьому напрямі немає.

Якщо ми говоримо про особовий склад, то це не означає, що всі ці 40 тисяч одночасно беруть участь на передній лінії зіткнення. Це загальна кількість, яка містить підрозділи забезпечення, тилові підрозділи, зв’язківців, медиків тощо.

Водночас Євлаш наголосив, що цю кількість не можна недооцінювати, проте українські оборонці стримують ворожий наступ вже досить тривалий час.

Раніше у Forbes повідомили, що РФ зібрала величезну армію для наступу на українське місто Куп’янськ. Згодом, коментуючи інформацію видання Forbes про наступ росіян на Куп’янському напрямку, голова Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що Росії щодня використовує там весь арсенал зброї, але українські захисники мають ресурси для протистояння ворогу.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.