РФ зосередила на Лимано-Куп’янському напрямку близько 110 тисяч військ — речник
Джерело: телемарафон
Керівник пресслужби Східного угруповання військ Ілля Євлаш заявив, що на Лимано-Куп’янському напрямку росіяни зосередили 110 тисяч військ. Ворог збільшив кількість обстрілів.
“Загалом, якщо дивитися на весь Лимано-Куп’янський напрямок, то там знаходиться близько 110 тисяч російських військовослужбовців. Але, якщо ми будемо сегментувати, наприклад, щодо Куп’янського напрямку, то там знаходиться 45 тисяч, а на Лиманському — 48 тисячі російських окупаційних військ”, —зазначив речник.
Він додав, що на цьому напрямку ворог активно залучає штурмовиків так званих загонів “Шторм-Z” та регулярні війська, зокрема танковий полк. Загалом плани росіян ті ж самі — “кількістю завалювати наші позиції, а також створювати так звані “вогняні вали”.
“Наприклад, для того, щоб взяти ротний чи взводний опорний пункт, треба використати 40 тисяч боєприпасів. Так само вони ці 40 тисяч боєприпасів вкладають, але прицільність та влучність бажає бути кращого”, — пояснив Євлаш.
Нині ситуація у районі Куп’янську та Лиману контрольована українськими військовими.
- Українським захисникам вдалося досягти тактично значущих успіхів у західній частині Запорізької області, і, ймовірно, зараз ЗСУ просуваються по найскладнішій ділянці оборонних позицій противника.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.