Річкою Сейм рухається повторне забруднення – Міндовкілля

Джерело: пресслужба Міндовкілля

У Міндовкіллі попередили, що у ручці Сейм продовжує рухатися повторне забруднення, тоді як у Десні ситуація стабілізується.

На всій протяжності на Десні у Чернігівській області вода посвітлішала, подекуди на дні осад темного кольору, неприємний запах та мор риби не спостерігаються. У річці з’являються живі водні біоресурси. Також переміщення забруднення у Київській області не фіксується.

Щодо річки Сейм – повторне забруднення продовжує рухатися по річищу.

Попри те, що покращення фіксується по пункту с. Чумакове, – у с. Мутин та с. Озаричі вода мутна, рівень хімічного споживання кисню перевищує норму в 4,3 раза. Розчинений кисень відсутній.

Також у пункті м. Батурин спостерігається потемніння води, незначний специфічний запах, мор риби не спостерігається. Хімічне споживання кисню перевищує норму у 1,1 раза. Кисневий режим в нормі. Перевищення по вмісту марганцю – до 1,3 раза. По азоту амонійному, залізу загальному, нітритах, фосфатах та хлоридах перевищень не зафіксовано.

Далі по течії показники якості води за добу не змінилися. Вода світла, на дні осаду практично немає, неприємний запах відсутній, мор риби не спостерігається, додали у відомстві.

Раніше українські фахівці встановили, що ймовірним джерелом забруднення річок Сейм та Десна є Тьоткінський цукровий завод, розташований у Курській області РФ. Про це заявили головний санітарний лікар Києва Сергій Чумак та директор Українського гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий.

За їхніми даними, близько 5700 тонн продуктів перероблення цукру потрапили до води, спричинивши серйозне зниження рівня кисню. Це сталося через реакцію, під час якої одна молекула фруктози споживає 12 молекул кисню. Забруднення тривало 7-9 діб, але стан води поблизу Остра вже покращився завдяки природним процесам самоочищення річки Десна.

Осадчий зауважив, що вода в річці на сьогодні перебуває в задовільному стані. Києву може не загрожувати серйозне забруднення. Однак контроль якості води залишається пріоритетом.

Сергій Чумак додав, що повне відновлення біорізноманіття та біоресурсів річок займе 2-3 роки. Попри це, вода в сільських криницях є безпечною, оскільки немає зв’язку між поверхневими та підземними водами.

Щодо безпеки води в Сеймі та Десні для людей, Осадчий зазначив, що після належної водопідготовки вона буде безпечною для використання. Однак наразі Чумак не рекомендує купатися в річках через підвищену концентрацію органічних речовин, що може викликати розмноження мікроорганізмів, небезпечних для здоров’я людини.

Як повідомили в армії Ізраїлю, за кілька годин “Хезболла” випустила близько 115 ракет у бік цивільних районів на півночі Ізраїлю. Ізраїльські військові негайно завдали ударів у відповідь.

22 вересня, на день осіннього рівнодення, військові “Азову” відзначають День мертвих, згадуючи всіх полеглих бійців бригади.

20 вересня колегія суддів Вищого антикорупційного суду задовольнила позовну заяву Міністерства юстиції України до російського бізнесмена та двох його бізнес-партнерів, та застосувала до них санкцію, передбачену пунктом 1-1 ч. 1 ст. 4 Закону України “Про санкції”.

21 вересня вогнеборці спільно із місцевою пожежною командою села Пакуль на Чернігівщині вирушили на гасіння пожежі сухої трави та під час проведення розвідки виявили тіло 89-річного чоловіка.

У Броварському та Вишгородському районах Київської області погіршився стан повітря через пожежі в екосистемах. Нині їх осередки у регіоні ліквідовані.