Річкою Сейм рухається повторне забруднення – Міндовкілля

Джерело: пресслужба Міндовкілля

У Міндовкіллі попередили, що у ручці Сейм продовжує рухатися повторне забруднення, тоді як у Десні ситуація стабілізується.

На всій протяжності на Десні у Чернігівській області вода посвітлішала, подекуди на дні осад темного кольору, неприємний запах та мор риби не спостерігаються. У річці з’являються живі водні біоресурси. Також переміщення забруднення у Київській області не фіксується.

Щодо річки Сейм – повторне забруднення продовжує рухатися по річищу.

Попри те, що покращення фіксується по пункту с. Чумакове, – у с. Мутин та с. Озаричі вода мутна, рівень хімічного споживання кисню перевищує норму в 4,3 раза. Розчинений кисень відсутній.

Також у пункті м. Батурин спостерігається потемніння води, незначний специфічний запах, мор риби не спостерігається. Хімічне споживання кисню перевищує норму у 1,1 раза. Кисневий режим в нормі. Перевищення по вмісту марганцю – до 1,3 раза. По азоту амонійному, залізу загальному, нітритах, фосфатах та хлоридах перевищень не зафіксовано.

Далі по течії показники якості води за добу не змінилися. Вода світла, на дні осаду практично немає, неприємний запах відсутній, мор риби не спостерігається, додали у відомстві.

Раніше українські фахівці встановили, що ймовірним джерелом забруднення річок Сейм та Десна є Тьоткінський цукровий завод, розташований у Курській області РФ. Про це заявили головний санітарний лікар Києва Сергій Чумак та директор Українського гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий.

За їхніми даними, близько 5700 тонн продуктів перероблення цукру потрапили до води, спричинивши серйозне зниження рівня кисню. Це сталося через реакцію, під час якої одна молекула фруктози споживає 12 молекул кисню. Забруднення тривало 7-9 діб, але стан води поблизу Остра вже покращився завдяки природним процесам самоочищення річки Десна.

Осадчий зауважив, що вода в річці на сьогодні перебуває в задовільному стані. Києву може не загрожувати серйозне забруднення. Однак контроль якості води залишається пріоритетом.

Сергій Чумак додав, що повне відновлення біорізноманіття та біоресурсів річок займе 2-3 роки. Попри це, вода в сільських криницях є безпечною, оскільки немає зв’язку між поверхневими та підземними водами.

Щодо безпеки води в Сеймі та Десні для людей, Осадчий зазначив, що після належної водопідготовки вона буде безпечною для використання. Однак наразі Чумак не рекомендує купатися в річках через підвищену концентрацію органічних речовин, що може викликати розмноження мікроорганізмів, небезпечних для здоров’я людини.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.

Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.