Рішення Казахстану дотримуватися санкційного режиму проти РФ свідчить про послаблення влади Путіна в регіоні – експерт

Джерело: Тімоті Еш/Twitter

28 вересня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, після переговорів із канцлером Німеччини Олафом Шольцем у Берліні, сигналізував про готовність дотримуватися санкційного режиму проти РФ. Це свідчить про послаблення влади Путіна в регіоні.

За словами Токаєва, цього року Казахстан поставив 500 000 тонн сирої нафти на німецький нафтопереробний завод Schwedt через російський трубопровід “Дружба”. Продажі почалися після того, як Берлін вирішив припинити купувати російську нафту.

На прохання наших німецьких друзів я підтвердив готовність нашої країни збільшити постачання нафти і зробити їх довгостроковими, – зазначив Токаєв на брифінгу.

Він також додав, що Німеччині не варто побоюватися, що Казахстан – колишня радянська країна в Центральній Азії – спробує допомогти Москві обійти санкції Заходу, запроваджені через її вторгнення в Україну. Токаєв твердо наголосив на готовності його країни дотримуватися санкційного режиму проти РФ.

Глава країни зауважив, що Казахстан продовжує закликати до переговорів між Росією та Україною щодо припинення війни – і що його не хвилює те, що Москва загрожує його власній територіальній цілісності.

Значення цих подій прокоментував економіст Тімоті Еш.

Ого, величезний крок, – заявив він. Експерт назвав це ще одним доказом того, що Росія “послаблює контроль над регіоном… через ідіотське вторгнення Путіна в Україну”.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.