Рішення Казахстану дотримуватися санкційного режиму проти РФ свідчить про послаблення влади Путіна в регіоні – експерт

Джерело: Тімоті Еш/Twitter

28 вересня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, після переговорів із канцлером Німеччини Олафом Шольцем у Берліні, сигналізував про готовність дотримуватися санкційного режиму проти РФ. Це свідчить про послаблення влади Путіна в регіоні.

За словами Токаєва, цього року Казахстан поставив 500 000 тонн сирої нафти на німецький нафтопереробний завод Schwedt через російський трубопровід “Дружба”. Продажі почалися після того, як Берлін вирішив припинити купувати російську нафту.

На прохання наших німецьких друзів я підтвердив готовність нашої країни збільшити постачання нафти і зробити їх довгостроковими, – зазначив Токаєв на брифінгу.

Він також додав, що Німеччині не варто побоюватися, що Казахстан – колишня радянська країна в Центральній Азії – спробує допомогти Москві обійти санкції Заходу, запроваджені через її вторгнення в Україну. Токаєв твердо наголосив на готовності його країни дотримуватися санкційного режиму проти РФ.

Глава країни зауважив, що Казахстан продовжує закликати до переговорів між Росією та Україною щодо припинення війни – і що його не хвилює те, що Москва загрожує його власній територіальній цілісності.

Значення цих подій прокоментував економіст Тімоті Еш.

Ого, величезний крок, – заявив він. Експерт назвав це ще одним доказом того, що Росія “послаблює контроль над регіоном… через ідіотське вторгнення Путіна в Україну”.

6 липня президент Володимир Зеленський поінформував, що лише за цей тиждень російські війська скинули на територію України понад 600 керованих авіаційних бомб. 

Напередодні другого туру парламентських виборів у Франції 7 липня рейтинг ультраправої партії “Національне об’єднання” на чолі з Марі Ле Пен знижується.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. За добу відбулося 123 бойових зіткнення. Станом на сьогодні найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також війська РФ активізувалися на Лиманському і Курахівському напрямках.

Станом на 6 липня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, ліквідовуючи особовий склад армії РФ та знищуючи техніку противника.

Активізація бойових зіткнень у кінці червня пов’язана з початком боїв за Торецьк та Нью-Йорк.