Казахстан нарощує експорт нафти в обхід Росії
Джерело: Bloomberg
Казахстан купує танкери для транспортування своєї нафти через Каспійське та Чорне моря, адже найбільший виробник нафти в Центральній Азії шукає альтернативи своєму основному експортному трубопроводу через Росію.
Підрозділ державного АТ “НК “КазМунайГаз” вже придбав два танкери дедвейтом 8 тис. тонн кожен — відносно невеликі судна за стандартами галузі — для транспортування нафти через Каспій, повідомив заступник міністра енергетики Єрлан Аккенженов . За його словами, планується придбати ще два судна дедвейтом 80 000 тонн кожне — один із найпоширеніших розмірів вантажів — для роботи в Чорному морі.
Зауважується, що Казахстан вивчає ці альтернативи, навіть якщо Каспійський трубопровідний консорціум, який проходить через Росію, залишається найприбутковішим маршрутом для експорту сирої нафти в країну. Нині країна шукає нові засоби експорту своєї нафти, щоб знизити залежність від РФ.
Цього року постачання до Баку, звідки нафта прямує трубопроводом до турецького Джейхана, становила 300 000 тонн. Це крапля в морі порівняно з обсягами прокачування через КТК, експорт через який склав з початку року до 18 серпня 40,5 млн тонн. Одначе, за підсумками 2023 року Казахстан має намір довести вивезення нафти Каспійським морем приблизно до 1,5 млн тонн.
Минулого року на КТК припало 80% експорту нафти Казахстану. Країна пообіцяла збільшити постачання сировини до Європи, яка відмовилася від російського палива.
За словами Аккенженова, країна також має можливості збільшити експорт нафти до Китаю до 6,5 мільйонів тонн на рік з 1 мільйона.
- Китай посів місце головного торгового партнера Казахстану замість Росії. І, як зазначають аналітики, позиція Китаю буде тільки зміцнюватися.
- У Казахстані планують заборонити товари, які стали російським символом повномасштабного вторгнення в Україну: літери Z та V, а також символіку ПВК “Вагнер”.
- Влада Казахстану ухвалила рішення про блокування російського телеканалу “Царьград”.
- США намір посилити контроль над дотриманням санкцій проти російської нафти.
Кількість загиблих унаслідок російського ракетного удару по Дніпропетровщині 24 червня зросла до 20 осіб.
Номінований президентом США Дональдом Трампом на посаду верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал-лейтенант Алексус Гринкевич заявив, що вірить у перемогу України у повномасштабній війні проти Росії.
Палата представників Конгресу США відхилила резолюцію, котру подав конгресмен-демократ Ел Грін, з закликом розпочати процедуру імпічменту президента Дональда Трампа.
Росія зможе зберегти нинішні масштаби бойових дій в Україні принаймні до 2027 року. Така оцінка можливостей Москви надана НАТО під час саміту в Гаазі.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має значний прогрес щодо очищення українських земель від вибухонебезпечних предметів. Одночасно глава уряду акцентував увагу на викликах, які потребують реагування.