У США посилять контроль за дотриманням нафтових санкцій проти РФ – Reuters

Джерело: Reuters

У Сполучених Штатах Америки мають намір посилити контроль над дотриманням санкцій проти російської нафти. Білий дім “нагадає” власникам танкерів, страховим компаніям і торговим будинкам про обов’язок закуповувати нафту з РФ у межах визначеної граничної ціни – $60 за барель.

Цей підхід відображає бажання Вашингтона заохотити покупців дотримуватися ліміту в $60 за барель, встановленого в грудні минулого року на морський експорт російської нафти G7, Європейським Союзом і Австралією у відповідь на повномасштабну війну Росії проти України.

Вже зараз вартість бареля із РФ перевищує встановлений Заходом ліміт.

Одначе, зауважили джерела агентства, адміністрація Джо Байдена дотримуватиметься “м’якої тактики”.

Офіційні особи спілкуватимуться з представниками торгових будинків, страхових компаній та з власниками танкерів, нагадуючи про необхідність зберігати всі докази, що нафта з РФ була придбана за ціною, нижчою від $60.

Співрозмовник агентства в адміністрації Байдена повідомив, що такі розмови з постачальниками послуг ведуться систематично з дня набрання запровадження обмежень.

Санкції проти російської нафти запровадили 5 грудня 2022 року. З цього дня країни Євросоюзу припинили закупівлю нафти з РФ, що постачається морем. Разом з тим, почала діяти гранична ціна, яка заборонила західним компаніям страхувати і перевозити російські барелі, куплені дорожче за $60.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.