Різанина в Німеччині: підозрюваного біженця із Сирії взяли під варту
Джерело: NTV
Суд видав ордер на арешт чоловіка, підозрюваного у вчиненні різанини під час фестивалю в німецькому місті Золінгені.
За даними видання, підозрюваний є сирійцем за походженням. При цьому він, ймовірно, викинув документи, що посвідчують особу. А вже після затримання надав слідчим неправдиву інформацію про себе.
Як зазначається, поліцейський собака привів правоохоронців до будинку біженців у Золінгені, де жив підозрюваний, але правоохоронці не знайшли його там. Невдовзі, приблизно через 24 години після скоєння злочину, він з’явився сам зі словами: “Я той, кого ви шукаєте”. Зараз він перебуває під вартою.
Підозрюваним виявився 26-річний Ісса Х, який через радикальні ісламістські переконання вирішив убити якомога більше людей на фестивалі в Золінгені. Ще до його затримання відповідальність за напад узяло на себе терористичне угруповання “Ісламська держава”.
Також повідомляється, що слідчі знайшли ніж, яким було скоєно злочин. Він належав до набору ножів, який було виявлено в кімнаті підозрюваного.
За інформацією агентства, сирійця мали депортувати з Німеччини ще торік. Його заяву про надання притулку було відхилено, однак фігурант пів року переховувався від депортації.
Довідка. У результаті нападу під час святкування 650-річчя Золінгена загинули двоє чоловіків і жінка. Ще восьмеро людей отримали поранення різної тяжкості.
- У Франції посилять охорону синагог після інциденту з підпалом, який стався в місті Ла-Гранд-Мотт на півдні країни. Вибух поблизу синагоги, що стався в суботу, спричинив серйозне занепокоєння серед місцевої влади.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…