Робочі дзвінки і повідомлення в позаробочий час призводять до вигоряння – дослідження

Джерело: PsyPost

Дослідження американських вчених виявило зв’язок між робочим спілкуванням у неробочий час і підвищеним вигоранням працівників.

“Ми виявили тривожний зв’язок між робочим спілкуванням у неробочий час і підвищеним вигоранням працівників. Відповіді на електронні листи в неробочий час були пов’язані з погіршенням продуктивності, лихослів’ям на адресу роботодавця та іншими негативними проявами”, – розповів професор Мьонг-Гі Чон, один з авторів дослідження.

Дослідження, яке охопило 315 працівників у США, спирається на “теорію зберігання ресурсів” (ця теорія стверджує, що втрата ресурсів є головним компонентом у процесі розвитку стресу), пояснюючи, як позаробоче спілкування виснажує розумові та емоційні резерви.

Результати свідчать, що спілкування на робочі теми після закінчення робочого дня призводить до емоційного виснаження, яке, своєю чергою, може перерости в контрпродуктивну робочу поведінку.

“Цей сценарій стає все більш поширеним: згідно з опитуванням, проведеним ще у 2013 році, більш ніж половина американських працівників повідомили, що перевіряли повідомлення, пов’язані з роботою, принаймні один раз протягом вихідних. З того часу ці цифри, безсумнівно, тільки зростають”, – каже вчений.

Науковці дійшли висновку, що коли кордони між домом і роботою розмиваються, це не лише шкодить задоволеності людей роботою та життям, але й впливає на продуктивність організації.

У Ростовській області Росії почали обмежувати роботу мобільного інтернету та зв’язку “з метою безпеки”.

Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.

Намагання Росії зміцнити свою військову базу на сході Лівії, після повалення режиму Асада у Сирії, зіштовхуються зі спротивом з боку лівійського уряду.

Вчора, 20 грудня, Рада директорів Міжнародного валютного Фонду затвердила шостий перегляд програми “Механізм розширеного фінансування” (EFF), що дає Україні доступ до приблизно 1,1 млрд доларів.

США скасували нагороду в 10 мільйонів доларів за Ахмеда аль-Шараа, лідера “Хайят Тахрір аш-Шам” (ХТШ) – угруповання, яке повалило режим Башара Асада.