Родичі мобілізованих російських солдатів продовжують протестувати по всій РФ – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Попри спроби Кремля цензурувати та придушити будь-який громадський рух на підтримку мобілізованих російських солдатів, родичі армійців продовжують протестувати по всій Росії.

Зокрема 10 лютого російські опозиційні видання Сота та Mobilization News оприлюднили кадри, на яких помітно, як учасники російського громадського руху “Шлях додому” покладають квіти та збираються біля пам’ятників у Москві, Санкт-Петербурзі, Владивостоці та Єкатеринбурзі, закликаючи до демобілізації своїх рідних.

Окрім того, учасники “Шляху додому” відвідали передвиборчий штаб кандидата у президенти Росії Владислава Даванкова у Москві та передали команді Даванкова листи з проханням про демобілізацію.

Як розповіли аналітики, нещодавно російська влада спробувала цензурувати акцію протесту учасників “Шляху додому” біля могили невідомого солдата в Москві та на Манежній площі неподалік.

“Спроби Кремля цензурувати та дискредитувати громадський рух “Шлях додому” підкреслюють відчайдушне бажання Кремля закрити ці рухи, особливо напередодні виборів президента Росії у березні 2024 року”, – вважають в ISW.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.