Російська армія захопила рекордні 235 км² України за минулий тиждень

Джерело: Reuters
Російська армія захопила майже 235 кв. км в Україні за минулий тиждень, що є тижневим рекордом у 2024 році.
Загалом у листопаді російські війська захопили вже 600 кв. км, за даними DeepState.
Водночас джерело Reuters в українському Генеральному штабі заявило, що Україна зараз утримує близько 800 із 1376 квадратних кілометрів Курської області, які вона утримувала спочатку, і буде утримувати їх “стільки, скільки це буде доцільно з військової точки зору”.
Згідно з картами з відкритих джерел, Росія контролює 18% території України. Це включає весь Крим, трохи більше за 80% Донбасу, понад 70% Запорізької та Херсонської областей на півдні, а також трохи менше, ніж 3% Харківської області.
- У ніч на 26 листопада російські окупаційні війська випустили по Україні рекордну кількість безпілотників – 188.
- Російські окупаційні війська досягають значних тактичних успіхів у Донецькій області і невдовзі можуть захопити Велику Новосілку та просунутись до наземних ліній постачання ЗСУ, які проходять до Дніпропетровської і Запорізької областей.
- За оцінками аналітиків, останнім часом росіяни просуваються значно швидше, ніж за весь 2023 рік, і не полишають намірів захопити всю Донецьку область.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.