Російська армія захопила село Прогрес на Покровському напрямку – Deep State
Джерело: Deep State
Російські війська, ймовірно, за минулі дві доби переламали хід бою за Прогрес на Покровському напрямку Донецької області, інформують аналітики. Ворог майже знищив село перед початком масованого наступу.
Бої на підступах до села почалися ще наприкінці квітня і фактично минулі 3 місяці ЗСУ вдавалося відносно успішно відбивати атаки ворога, попри те, що втрати позицій періодично фіксували.
Смугу, яка складалася з самого села, прийняла одна з піхотних бригад. Коли ворог почав масований штурм 19 липня, то майже все село було залишено. Терміново надійшла підмога з іншої вже механізованої бригади, яка стала на західній вулиці села. 20 липня через відсутність достатньої кількості піхоти і її силам довелося відійти. Тепер вже за село, – пояснили у повідомленні.
Аналітики пояснюють, що така ситуація змушує іншу бригаду, котра стоїть по залізниці, розвертати позиції ще й на фланг. Окрім того, наразі існує ризик оточення. Зауважується, що наказу про вирівнювання лінії немає.
Подальше просування ворога має одразу дві цілі. Перша — наблизитися або перерізати трасу Покровськ-Костянтинівка. Крім того, західніше Воздвиженки існує висота 229.0, Друга — це рух по хребту, по якому йде залізниця з подальшим виходом до висоти 224.8 та Новогродівки.
Зауважимо, у зведенні Генштабу 20 липня поінформували, що найбільша активність ворога наразі зберігається на Покровському напрямку. Так, за добу відбулося 32 боєзіткнення різної інтенсивності. Також повідомляли про бої в районах Новоолександрівки, Новоселівки Першої, Воздвиженки та Прогреса.
- Журналісти WP поспілкувались з жителями російського міста Кіров щодо російсько-української війни та з’ясували, що навіть попри великі втрати мешканці підтримують бойові дії вважаючи, що так “боряться за виживання Росії зі США та НАТО”.
- Вектор американської зовнішньої політики, можливо, наближається до того, яким його хоче бачити російський президент. Але він і раніше помилявся щодо США.
- Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.
Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.
Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.
12 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.