Російська розвідка завербувала ірландського депутата під час Brexit – ЗМІ
Джерело: The Guardian
Російська розвідка завербувала ірландського депутата у якості пропагандиста й емісара.
За словами джерел, законодавця завербували у 2019 році, коли Росія намагалася розпалити пов’язану із Brexit напруженість між Ірландією та Великою Британією, особливо у британському регіоні Північної Ірландії.
Законодавець не був затриманий і не отримав звинувачень, оскільки він не вчинив жодного злочину, будуючи відносини з агентами Кремля, які працюють у посольстві Росії в Дубліні. Як зазначили співрозмовники, зважаючи на надзвичайно сприятливе для позивачів законодавство Ірландії, ім’я завербованого депутата не має бути розголошене.
На питання журналістів про те, чи працює російський “кріт” в ірландському парламенті, прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс відповів, що не може підтвердити цю інформацію.
За його словами, такі зусилля агентів російської розвідки активізувалися в Ірландії, як і в інших країнах, після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Тоді Ірландія вислала чотирьох російських дипломатів, звинувачених у вербуванні агентів розвідки у політичних і бізнес-спільнотах Ірландії. Москва у відповідь заборонила десяткам ірландських політиків в’їзд до Росії.
Згідно з повідомленням, ірландського депутата нібито завербував російський шпигун Сергій Прокоп’єв, який був серед чотирьох співробітників російського посольства, висланих з Ірландії у березні 2022 року. Усі вони були ідентифіковані як співробітники російської військової розвідки ГРУ, що займалися шпигунством.
При цьому вказано, що росіяни завербували законодавця, серед іншого, для налагодження контактів із незаконним воєнізованим угрупованням у Північній Ірландії, зокрема із “лоялістськими” екстремістами з британської протестантської сторони громади.
За словами джерел, поліція наказала депутату припинити контакти, однак він не послухався. Водночас розслідування поведінки політика не виявило жодних доказів того, що він отримував кошти від росіян або передавав їм документи, які становлять державну таємницю.
- СБУ та Нацполіція затримали двох наркозалежних, які за гроші з РФ підпалювали військові пікапи у Черкасах. За одну добу вони спалили два позашляховики ЗСУ та релейну шафу біля залізничної магістралі.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.