Російські експерти допомагають Північній Кореї у розробці супутника-шпигуна — ЗМІ

Джерело: Bloomberg

Велика кількість російських експертів вирушила до Північної Кореї для допомоги у розробці її супутника-шпигуна, стверджує південнокорейське інформаційне агентство Yonhap. Ця співпраця стала можливою після зустрічі президента Росії Володимира Путіна з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у вересні.

Під час зустрічі Путін пообіцяв допомогти Пхеньяну з його космічною програмою.

Відтоді Північна Корея провела численні випробування ракетних двигунів, які, ймовірно, відповідають вимогам російських техніків, сказав неназваний високопосадовець оборонного відомства. Кількість російських експертів, що взяли участь, і точні дати їхнього візиту залишаються невідомими.

Представники Міністерства оборони Південної Кореї не були доступні для коментарів щодо звіту. Хоча Сеул вважає, що будь-який північнокорейський супутник буде в кращому випадку рудиментарним — така технологія може допомогти режиму Кіма у його націленні, оскільки він посилить свою здатність завдати ядерного удару.

Північна Корея може запустити шпигунський супутник вже цього місяця, повідомляє японська телевізійна мережа FNN з посиланням на неназваних офіційних осіб японського уряду. Минулого тижня японські та південнокорейські ЗМІ повідомили про виявлення у північнокорейському космічному центрі ознак підготовки до запуску супутника. Зокрема, на місці запуску було помічено обладнання, яке використовується для вимірювання та оцінки траєкторії космічної ракети.

Північна Корея востаннє запускала ракету в листопаді, намагаючись вивести на орбіту супутник-розвідник після двох невдалих спроб на початку того ж року. Пхеньян пообіцяв запустити ще три супутники-шпигуни цього року.

США, Південна Корея та інші країни звинувачують Північну Корею у наданні Росії великої кількості артилерійських снарядів та ядерних балістичних ракет малої дальності для використання у війні проти України. Натомість Росія постачає Північну Корею продовольством, сировиною та деталями, які використовуються у виробництві зброї. Міністр оборони Південної Кореї Шін Вонсік заявив, що обидві країни заперечують ці звинувачення.

На майбутньому саміті НАТО, котрий відбудеться у Вашингтоні з 9 по 11 липня, країни Північноатлантичного альянсу представлять план зміцнення ВПК.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відвідає з офіційним візитом Росію 8-10 липня для переговорів з главою РФ Володимиром Путіним, повідомили у міністерстві закордонних справ країни.

Західного озброєння досі не вистачає на потенційні можливості України у мобілізаційних ресурсах.

Президент Словаччини Петер Пеллегріні повідомив, що його країна збільшить постачання електроенергії в Україну вже восени у межах допомоги на тлі безперервних російських обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.

На 89-му році життя помер албанський письменник Ісмаїл Кадаре.