Російські експерти допомагають Північній Кореї у розробці супутника-шпигуна — ЗМІ

Джерело: Bloomberg

Велика кількість російських експертів вирушила до Північної Кореї для допомоги у розробці її супутника-шпигуна, стверджує південнокорейське інформаційне агентство Yonhap. Ця співпраця стала можливою після зустрічі президента Росії Володимира Путіна з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у вересні.

Під час зустрічі Путін пообіцяв допомогти Пхеньяну з його космічною програмою.

Відтоді Північна Корея провела численні випробування ракетних двигунів, які, ймовірно, відповідають вимогам російських техніків, сказав неназваний високопосадовець оборонного відомства. Кількість російських експертів, що взяли участь, і точні дати їхнього візиту залишаються невідомими.

Представники Міністерства оборони Південної Кореї не були доступні для коментарів щодо звіту. Хоча Сеул вважає, що будь-який північнокорейський супутник буде в кращому випадку рудиментарним — така технологія може допомогти режиму Кіма у його націленні, оскільки він посилить свою здатність завдати ядерного удару.

Північна Корея може запустити шпигунський супутник вже цього місяця, повідомляє японська телевізійна мережа FNN з посиланням на неназваних офіційних осіб японського уряду. Минулого тижня японські та південнокорейські ЗМІ повідомили про виявлення у північнокорейському космічному центрі ознак підготовки до запуску супутника. Зокрема, на місці запуску було помічено обладнання, яке використовується для вимірювання та оцінки траєкторії космічної ракети.

Північна Корея востаннє запускала ракету в листопаді, намагаючись вивести на орбіту супутник-розвідник після двох невдалих спроб на початку того ж року. Пхеньян пообіцяв запустити ще три супутники-шпигуни цього року.

США, Південна Корея та інші країни звинувачують Північну Корею у наданні Росії великої кількості артилерійських снарядів та ядерних балістичних ракет малої дальності для використання у війні проти України. Натомість Росія постачає Північну Корею продовольством, сировиною та деталями, які використовуються у виробництві зброї. Міністр оборони Південної Кореї Шін Вонсік заявив, що обидві країни заперечують ці звинувачення.

Згідно з аналізом супутникових знімків Центру відкритих джерел, Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів нафти з березня цього року.

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони всюдихід-амфібію Argo Aurora. 

У високогір’ї Карпат снігові замети досягають метра, а температура опустилася до -11 °С.

Розробники української відеогри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” повідомили про продаж мільйона примірників. Гра вийшла 2 дні тому, 20 листопада.

22 листопада Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яке дозволить залучити 4,8 мільярда доларів від Світового банку в рамках проєкту “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine).