Російські генерали вважають, що до початку 2025 року буде проведено нову хвилю мобілізації
Джерело: The Moscow Times
Російські генерали висловили обурення через недостатню кількість людей, готових вступити у військові лави. У РФ висловили думку про необхідність нової мобілізації до початку 2025 року.
Попри величезні фінансові витрати, які влада Росії здійснює на оплату контрактникам за участь у війні проти України, інтерес до військової служби стає меншим. Варто додати, що, попри це, з боку ЗС РФ – величезна жива сила.
Для того, щоб уникнути негативного впливу на суспільство та убезпечити себе від обвинувачень у злочинах, депутати та чиновники шукають нові шляхи мобілізації. Зокрема вони стали залучати до військової служби осіб, підозрюваних у правопорушеннях (але не засуджених), неплатників боргів, безхатьків тощо.
Як прихильники, так і противники війни у РФ вважають, що без нової мобілізації “ситуацію” не вдасться врегулювати до кінця року.
Згідно з джерелами Financial Times, близькими до керівництва російських збройних сил, владі доведеться шукати інші способи поповнення армії, оскільки креативні методи вербування можуть виявитися недостатніми. Незабаром може знадобитися нова часткова мобілізація, щоб зберегти перевагу на полі бою. Без цього навіть велика наступальна операція цього літа стане неможливою.
- Комітет ВР з питань економічного розвитку повідомив про варіант економічного бронювання працівників, який передбачає, що за одного співробітника підприємство повинне платити щомісяця військовий збір розміром 20 000 гривень.
- 21 травня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька поінформувала, що станом на сьогодні вже понад три тисячі засуджених подали заяви на службу у ЗСУ.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.