20 000 грн щомісяця за одного працівника: ВР запропонувала варіант економічного бронювання

Джерело: Верховна Рада України

Комітет ВР з питань економічного розвитку повідомив про варіант економічного бронювання працівників, який передбачає, що за одного співробітника підприємство повинне платити щомісяця військовий збір розміром 20 000 гривень.

За словами очільника комітету Дмитра Наталухи, український бізнес повинен мати можливість економічного бронювання своїх працівників, аби продовжувати працювати.

Саме тому комітет опрацював варіанти, які надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 000 грн в місяць військового збору за кожного з них, й продовжувати працювати та сплачувати податки необхідні для забезпечення Сил оборони та безпеки.

“Не буде бізнесу з його податками – не буде за що утримувати наших захисників. Ось така може комусь неприємна, але очевидна правда. Але, ще раз – хай бізнес вирішить сам, хто з його співробітників є стратегічним”, – зазначив Наталуха наголосивши, що головне джерело податків в Україні – тільки бізнес.

Щобільше, у комітеті вважають, що стратегічними повинні бути не лише певні галузі, які визначають посадовці, а й конкретні працівники, яких буде обирати сам роботодавець.

“Економічне бронювання — це про новий механізм ефективної взаємодії між бізнесом та державою. Та про збереження економіки”, – додав очільник комітету.

Своєю чергою голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Ігор Марчук.зауважив, що поряд з економічним бронюванням, частковою альтернативою може слугувати економічна мобілізація, метою якої буде заощадження коштів державного бюджету та їх спрямування на додаткове фінансування Сил оборони.

“Економічна мобілізація – це коли через механізм трудової військової повинності бізнес із залученням своїх ресурсів надає необхідні послуги та виконує роботи в тих сферах, в яких бізнес володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові. Для прикладу такі сфери як: закупівлі, логістика, procurement менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо. Вивільнені в результаті військові можуть виконувати інші, більш важливі та специфічні завдання”, – пояснив Марчук.

За його словами, уряд повинен визнати, що країна немає власних коштів. Все, що у розпорядженні держави – це гроші платників податків. І щоб не втрати їх необхідно, аби економіка могла працювати.

“Не буде економіки – ми залишимось без податків та ресурсу необхідного для фінансування армії”, – резюмував Марчук.

Уряд США оштрафував турецьку чартерну компанію бізнес-джетів Air Sapphire за несанкціоновані польоти до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream GIV.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 червня. Російські війська завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.