Російські підводні човни проводили секретні операції в Ірландському морі – Telegraph

Джерело: The Telegraph

Російські підводні човни проводили секретні операції в Ірландському морі і Збройні сили Великої Британії перейшли до захисту британських та ірландських вод.

З початку вторгнення зафіксували дві такі операції: одну було близько 18 місяців тому, а іншу – нещодавно.

Агентство Bloomberg з посиланням на три джерела, знайомих з цим питанням, повідомило, що масштаби руху російських підводних човнів “Кіло” вийшли за рамки того, що раніше бачили офіційні особи Великої Британії.

Підводні човни класу “Кіло” можуть вести вогонь російськими крилатими ракетами “Калібр”, торпедами та мінно-вибуховою установкою. Військово-морський інститут США каже, що “Кіло” є “однією з найуспішніших військово-морських програм у сучасній історії”.

Ірландські ЗМІ повідомили, що британський військовий корабель і гелікоптер переслідували російський підводний човен біля гавані Корк на південному заході Ірландії. 

Повідомляється, що Велика Британія втрутилася, тому що ірландські сили не змогли протистояти підводній загрозі в Корку, який є точкою занурення для підводного кабелю, що з’єднує Велику Британію та Канаду.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 4 липня. Від початку доби відбулося 80 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю для Bloomberg прокоментував чутки про керівника Офісу Президента Андрія Єрмака й назвав його “потужним менеджером”.

В Україні станом на сьогодні налічується близько 11,1 млн чоловіків від 25 до 60 років, яких потенційно можна мобілізувати. З-поміж цього числа заброньовано 565 тисяч осіб, сказав народний депутат Дмитро Наталуха з фракції “Слуга народу”.

Федеральна служба безпеки РФ (ФСБ) затримала командира 83-ї окремої гвардійської десантно-штурмової бригади, полковника Артема Городилова, який командував російськими військами в Бучі.

Росіяни використовують Керченський міст, аби вивозити з окупованих територій України вкрадені корисні копалини. Британська розвідка вважає, що для РФ копалини є не тільки майже напевно затребуваними, а ще й потенційними цілями для знищення економіки України.