Російські війська повернули ініціативу на полі бою – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW повідомили, що російські війська повернули ініціативу на полі бою в Україні і готові до нових наступальних операцій.

Аналітики зреагували на заяву президента України Володимира Зеленського щодо підготовки Росією нового наступу наприкінці травня або влітку.

У звіті мовиться, що заява Зеленського співпадає з їх оцінками про те, що війська РФ відновили ініціативу на полі бою в Україні і можуть проводити наступальні операції на будь-якій ділянці фронту, визначивши пріоритетні для себе час та місце.

“Російські сили матимуть можливість маневрувати концентрацією резервів і визначати, як і куди розподіляти ресурси, змушуючи Україну оборонятись, поки Росія зберігає стратегічну ініціативу”, – мовиться у звіті.

Водночас аналітики вважають, що ЗСУ зможуть зірвати плани РФ, якщо матимуть достатньо засобів для стримування окупантів та продовження власних наступальних операцій.

  • Український військовий та правозахисник Масі Найєм застеріг українське суспільство від можливого результату повномасштабної війни у разі відсутності будь-якої зміни щодо мобілізації, мотивації та постачання західного озброєння.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.