Російські війська просуваються в районі Авдіївки – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Геолокаційні кадри, опубліковані 24 листопада, свідчать про те, що російські війська просунулися на північ від Красногорівки (7 км на північний захід від Авдіївки).
За даними російських джерел, окупантам вдалося просунутися в промисловій зоні та поблизу залізничної станції Ясинувата-2 (на південний схід від Авдіївки), біля Кам’янки (5 км на північний схід від Авдіївки) та поблизу Авдіївського коксохімічного заводу.
При цьому в Генштабі ЗСУ зазначили, що українські сили відбили російські наземні атаки на схід і південь від Новокалинового та поблизу Новобахмутівки (13 км на північний схід від Авдіївки), Степового, Авдіївки, Сєверного (6 км на захід від Авдіївки) та Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки).
За словами речника Таврійського угруповання військ України полковника Олександра Штупуна, російські сили знизили інтенсивність авіаударів і зменшили кількість бронетехніки, що діє на авдіївському напрямку, але вони продовжують вести піхотні атаки.
Своєю чергою, українські підрозділи наступали в районі Бахмута, але не просунулися. Також в Генштабі ЗСУ розповіли, що українські війська продовжували штурмові дії на південь від Бахмута. Водночас речник російського Південного угруповання військ Вадим Астаф’єв заявив, що російські сили відбили 10 українських атак поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута).
Окрім того, українські війська продовжували наступальні дії в західній частині Запорізької області, утім, не зробили жодного заявленого чи підтвердженого просування.
- Протягом доби, 25 листопада, на фронті відбулось 42 бойових зіткнення. Ворог завдав 3 ракетних та 99 авіаційних ударів, здійснив 38 обстрілів з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.