Російські війська захопили село на Запоріжжі – ISW

Джерело: ISW

За словами аналітиків Інституту вивчення війни, які посилаються на заяву російського Міністерства оборони, у неділю, 17 березня, загарбники захопили село Мирне, розташоване на північному сході від Роботиного Запорізької області.

Зазначається, що підрозділи російської 35-ї загальновійськової армії захопили Мирне після того, як відтіснили українські сили від населеного пункту.

Окупацію села підтверджує також оновлена карта, оприлюднена українським інформаційним ресурсом DeepState.

Водночас там розповіли, що нині тривають бойові дії біля Роботиного, росіяни просунулися біля Вербового. Таке ж просування, за даними ISW, фіксують і російські оглядачі.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.