Російські військові блогери експериментують з критикою Міноборони РФ – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські військові блогери, здається, експериментують із різними способами висловлення критичних думок про Міністерство оборони (МО) Росії після нещодавнього призначення міністра оборони Росії Андрія Бєлоусова.

Зокрема один із так званих “мілблогерів” 18 травня опублікував фотографію недатованого документа нібито начальника Служби ракетно-артилерійського озброєння МО РФ у відповідь на звернення про неточність російської артилерії.

У документі зазначалося, що будь-які проблеми з артилерійськими боєприпасами виникають через “неналежне поводження російських військовослужбовців зі снарядами”, і вимагалося від російських військовослужбовців виконувати раніше виданий наказ начальника Генштабу РФ про заборону військовослужбовцям розбирати та зважувати артилерійські боєприпаси.

Також блогер проаналізував передбачувані проблеми, використовуючи загальні терміни, а також різні кодові слова, такі як назви інших країн або місць із популярних науково-фантастичних фільмів, які кілька російських військових блогерів неодноразово використовували останнім часом для обережного обговорення питань у Міністерстві оборони Росії (МО).

За словами блогера, російські військові помітили, що артилерійські системи працюють дивно, згодом з’ясували, що кількість пороху в боєприпасах сильно різниться, і повідомили про проблему російському військовому командуванню, але марно.

Тоді як інший російський “мілблогер” відповів, використовуючи деякі з тих самих кодових слів, щоб розкритикувати російське МО та висловити надію, що Бєлоусов проведе реформи, які розв’яжуть бюрократичні проблеми в МО.

Своєю чергою, засновник Telegram-каналу “Рибар”, пов’язаного з Кремлем, Михайло Звінчук дав “нетипове” публічне інтерв’ю, у якому розкритикував Міноборони Росії та прямо 18 травня зв’язав деякі з кодових слів “мілблогерів” із МО Росії.

“Хоча незрозуміло, чи дав Звінчук це інтерв’ю зі схвалення Кремля, чи ні, дозвіл Кремля на критику російського МО з боку окремих відомих російських мілблогерів може посилити громадський тиск на реформи, які, якщо їх здійснити, сприятимуть військовим зусиллям Росії в Україні”, – йдеться у звіті.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.