Російські військові масово тікають із армії: кількість випадків збільшилася вдвічі — росЗМІ

Джерело: росЗМІ

За сім місяців російські військові суди ухвалили до розгляду 5204 справи про самовільне залишення місця служби, що вже більше, ніж за весь 2023 рік — тоді в інстанції надійшло 5096 справ.

Показник збільшується рекордними темпами та демонструє десятикратне зростання з 2022 року, за сім місяців якого суди ухвалили близько 500 справ про самовільне залишення місця служби. Проти аналогічного періоду 2023 року ця кількість збільшилася більш ніж удвічі — з 2396 до 5204.  Так, у середньому з травня до російських судів надходить близько 950 справ про відмову від служби на місяць.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення в Україну фігурантами кримінальних справ в РФ стали понад 10 тисяч росіян. До цієї статистики входять не лише ті, кого залучили за статтею про самовільне залишення місця служби, а й військові, звинувачені у невиконанні наказу, а також дезертири..

Зауважується, що швидкість розгляду таких справ в РФ становить близько 800 вироків на місяць або приблизно 40 рішень за один робочий день. Найчастіше російські судді призначають умовні терміни, що дає змогу командуванню відправляти військовослужбовців на фронт.

Раніше повідомляли, що РФ планує набрати до армії 420 тисяч контрактників до кінця цього року, що вплине на робочу силу в низці невійськових галузей. Призов до армії в Росії продовжує негативно впливати на робочу силу в промисловості. Інститут економічної політики імені Єгора Гайдара встановив, що нестача працівників у промисловості Росії досягла нового максимуму в 42% у липні 2023 року, що на 7% більше, ніж у квітні 2023 року.

Водночас на відміну від призову в інших галузях, в ІТ-секторі Росія вжила заходів для збереження робочої сили. Це, ймовірно, свідчить про особливо гострий дефіцит у галузі після того, як близько 100 тисяч ІТ-працівників виїхали з Росії у 2022 році. Це, своєю чергою, становить 10% робочої сили ІТ-сектору.

Зокрема 4 вересня 2023 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про збільшення призовного віку для ІТ-спеціалістів з 27 до 30 років.

На думку фахівців, це вказує на те, що мобілізація та призов до армії в Росії посилили дефіцит робочої сили в невійськових сферах.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 27 травня. З початку доби відбулося 166 бойових зіткнень.

27 травня МЗС Литви викликало представника посольства Росії у Вільнюсі та вручило йому ноту протесту через воєнні злочини, які чинить російська армія в Україні.

Висловлювання президента США Дональда Трампа про психічний стан глави РФ Володимира Путіна викликало резонанс у західних медіа. “З ним щось сталося. Він зовсім збожеволів!” — написав глава Білого дому у Truth Social, коментуючи черговий масований обстріл України, коли Росія випустила понад 900 ударних дронів, 65 крилатих і дев’ять балістичних ракет протягом трьох днів поспіль.

Міжнародний олімпійський комітет офіційно заявив, що російські спортивні команди, включно з національною збірною з хокею, не зможуть взяти участь у зимових Олімпійських іграх-2026 в Італії. Рішення є частиною санкційних заходів, запроваджених після початку повномасштабної війни Росії проти України.

Німецький військовий огляда Юліан Рьопке зауважив, що глава Росії Володимир Путін використовує поступки союзників України для захоплення якомога більше територій.