Російські військові масово тікають із армії: кількість випадків збільшилася вдвічі — росЗМІ

Джерело: росЗМІ

За сім місяців російські військові суди ухвалили до розгляду 5204 справи про самовільне залишення місця служби, що вже більше, ніж за весь 2023 рік — тоді в інстанції надійшло 5096 справ.

Показник збільшується рекордними темпами та демонструє десятикратне зростання з 2022 року, за сім місяців якого суди ухвалили близько 500 справ про самовільне залишення місця служби. Проти аналогічного періоду 2023 року ця кількість збільшилася більш ніж удвічі — з 2396 до 5204.  Так, у середньому з травня до російських судів надходить близько 950 справ про відмову від служби на місяць.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення в Україну фігурантами кримінальних справ в РФ стали понад 10 тисяч росіян. До цієї статистики входять не лише ті, кого залучили за статтею про самовільне залишення місця служби, а й військові, звинувачені у невиконанні наказу, а також дезертири..

Зауважується, що швидкість розгляду таких справ в РФ становить близько 800 вироків на місяць або приблизно 40 рішень за один робочий день. Найчастіше російські судді призначають умовні терміни, що дає змогу командуванню відправляти військовослужбовців на фронт.

Раніше повідомляли, що РФ планує набрати до армії 420 тисяч контрактників до кінця цього року, що вплине на робочу силу в низці невійськових галузей. Призов до армії в Росії продовжує негативно впливати на робочу силу в промисловості. Інститут економічної політики імені Єгора Гайдара встановив, що нестача працівників у промисловості Росії досягла нового максимуму в 42% у липні 2023 року, що на 7% більше, ніж у квітні 2023 року.

Водночас на відміну від призову в інших галузях, в ІТ-секторі Росія вжила заходів для збереження робочої сили. Це, ймовірно, свідчить про особливо гострий дефіцит у галузі після того, як близько 100 тисяч ІТ-працівників виїхали з Росії у 2022 році. Це, своєю чергою, становить 10% робочої сили ІТ-сектору.

Зокрема 4 вересня 2023 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про збільшення призовного віку для ІТ-спеціалістів з 27 до 30 років.

На думку фахівців, це вказує на те, що мобілізація та призов до армії в Росії посилили дефіцит робочої сили в невійськових сферах.

За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині. 

П’ять колишніх міністрів оборони та експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон закликали главу уряду Кіра Стармера дозволити Україні використовувати ракети великої дальності Storm Shadow для ударів по території Росії навіть без згоди США.

Українські війська 14 вересня продовжили просування в Глушковському районі Курської області. Зокрема ЗСУ вдалося просунутися у полях на південь від Тьоткіно і на північ від Суджі та захопити кілька сіл.

Протягом дня, 14 вересня, російські війська здійснили 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області, внаслідок чого є поранені.

Станом на 22:00 в суботу, 14 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 131 бойове зіткнення. 23 боєзіткнення досі тривають.