Російського агента, що шпигував за ешелонами ЗСУ на Черкащині, засудили на 15 років
Джерело: СБУ
Агент російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), який шпигував за військовими ешелонами ЗСУ на Черкащині, отримав 15 років тюрми.
“Зловмисник відстежував напрямок руху ешелонів ЗСУ та локації вузлових станцій Укрзалізниці, на яких вони робили зупинки. Крім того, окупанти сподівались отримати від свого агента координати складів із озброєнням Сил оборони та шпиталів, де проходять лікування українські воїни. У разі отримання розвідданих ворог планував використати їх для підготовки прицільних ракетно-дронових ударів по українських об’єктах”, – повідомили в Службі безпеки.
Співробітники СБУ затримали зловмисника у лютому 2024 року. Також тоді вжили заходів для убезпечення локацій Сил оборони.
Ворожим агентом виявився 46-річний уродженець Луганщини, який у квітні 2022 року переїхав на Черкащину як переселенець, а згодом його дистанційно завербувало ГРУ.
Щоб залучити чоловіка до співпраці, російська спецслужба залучила його давнього знайомого – бойовика окупаційних угруповань РФ, який воює на східному фронті. Саме через нього агент підтримував зв’язок з ворогом. Для цього використовував анонімний чат у месенджері, куди “звітував” у вигляді фото потенційних цілей з детальним описом та геолокаціями.
Суд визнав агента винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) і призначив йому 15 років тюрми з конфіскацією майна.
- Служба безпеки спільно з Держбюро розслідувань та за сприяння Мін’юсту затримали на Київщині російського агента, який передавав ФСБ РФ дані про колишніх ув’язнених, які долучились до захисту України.
- На Львівщині засудили до 13 років ув’язнення очільницю Львівської обласної організації забороненої партії “ОПЗЖ”, яка закликала до відокремлення регіону від України.
Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.
У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.