Російського агента, який хотів знищити українську ППО на Дніпропетровщині, засудили до 15 років ув’язнення

Джерело: СБУ.

За матеріалами Служби безпеки України агента ГРУ РФ, який планував знищити українську ППО на Дніпропетровщині, засудили до 15 років позбавлення волі.

Зловмисник діяв у складі інформаторської мережі Головного управління Генштабу ЗС РФ (більш відомого як ГРУ), яку СБУ знешкодила на початку цього року у результаті спецоперації у Дніпрі.

Тоді разом зі злочинцем було затримано його спільників. Вони збирали розвіддані про місця базування та переміщення Сил оборони на території регіону.

Також передавали агресору локації цивільної інфраструктури та об’єктів життєзабезпечення, зокрема енергогенеруючих підприємств області.

За даними слідства, засудженим є мешканець Дніпра, фахівець у сфері IT-технологій, який підтримав повномасштабну агресію РФ.

Саме він у складі російської агентури відповідав за відстежування можливих бойових позицій протиповітряної оборони ЗСУ у прифронтових районах області.

Для цього здійснював візуальне спостереження та фіксацію напрямків і часу спрацювання української ППО по ворожих цілях.

Всю зібрану інформацію він передавав російській воєнній розвідці через старшого ворожої групи (резидента). Для комунікації використовували анонімні месенджери.

Отримані від джерел розвіддані окупанти використовували для підготовки повітряних ударів по регіону із застосуванням балістичних або крилатих ракет, а також дронів-камікадзе типу Shahed.

На підставі зібраних доказів російського агента визнано винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

З огляду на активну співпрацю зі слідством, суд призначив йому 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.