Російського генерала, який командує військами РФ на окупованому півдні України, звільнили після його скарг на міноборони Росії

Джерело: CNN

Високопоставлений російський генерал Іван Попов, який командує військами РФ на окупованому півдні України, заявив, що його раптово звільнили з посади після того, як він звинуватив російське міноборони у зраді та недостатній підтримці.

Попов був командувачем 58-ї загальновійськової армії РФ, яка розміщена на тимчасово окупованій частині Запорізької області. Він – один із найвищих офіцерів, які брали участь у кривавій російській кампанії в Україні.

Попов сказав, що порушив питання про “відсутність контрбатарейної боротьби, відсутність станцій артилерійської розвідки та масову загибель і поранення наших братів від ворожої артилерії”, в голосовій замітці, опублікованій у Telegram увечері 12 липня.

Його повідомлення опублікував депутат російського парламенту, колишній заступник командувача Південним військовим округом Андрій Гурульов.

“Я також підняв ряд інших проблем і висловив це на найвищому рівні відверто і вкрай жорстко. Я не мав права брехати, тому окреслив усі проблемні моменти, які сьогодні є в армії щодо бойової роботи та забезпечення”, – сказав Попов в аудіозверненні.

Міністр оборони Сергій Шойгу “підписав наказ і позбувся мене”, — додав Попов у записі, звинувативши кремлівську першість у державній зраді.

“Як говорили сьогодні багато командирів дивізійних полків, військовослужбовці Збройних Сил України не змогли прорвати нашу армію з фронту, (але) наш старший вдарив по нас з тилу, віроломно і підло обезголовивши армію в найважчий і напружений момент”, – сказав генерал.

Штаб 58-ї загальновійськової армії РФ базується в окупованому місті Бердянськ, і як українські, так і російські джерела повідомили, що її база там – у готелі “Дюна” – зазнала ракетного удару вранці 11 липня, у результаті якого загинув інший російський генерал. За даними російських воєнкорів, загинув заступник командувача Південним військовим округом генерал-лейтенант Олег Цоков.

Попов також сказав, що зробить все від себе залежне і навіть більше, щоб російським армійцям легше воювати.

На думку аналітиків, звільнення такого старшого офіцера на тлі відкритої суперечки щодо проведення російської кампанії є безпрецедентним.

У своїй оцінці вашингтонський Інститут вивчення війни процитував повідомлення про те, що Попов повідомив очільника Генштабу РФ Валерія Герасимова про те, що елементи 58-ї загальновійськової армії, які намагаються перешкодити українському просуванню в західному Запоріжжі, потребують ротація після тривалих бойових дій і значних втрат.

58-ма загальновійськова армія РФ була активно задіяна в обороні російських позицій на Оріхівському напрямку, куди українські війська намагалися прорватися.

Українські командири стверджують, що росіяни втрачають приблизно дві роти на день – убитими чи пораненими – на південному фронті. Російська рота зазвичай налічує від 100 до 200 солдатів.

ISW заявила, що повідомлення про скарги Попова “якщо правдиві, можуть підтвердити попередні оцінки ISW про те, що російським силам не вистачає оперативних резервів, які дозволили б їм здійснювати ротацію особового складу, обороняючись від українських контрнаступів, і що російські оборонні лінії можуть бути крихкими”.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.

Корпус інженерів армії США допоможе трансформувати Державну спеціальну службу транспорту України для реалізації планів із відновлення України.