Російську агентку, що шпигувала за українською ППО на Донеччині, засудили на 15 років тюрми

Джерело: СБУ, Офіс генпрокурора

Агентку ФСБ, яка діяла на Донеччині, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна. Зловмисниця шпигувала за українською ППО.

Засудженою є 36-річна жителька жительку Добропілля. Вона свого часу перебувала у розшуку за шахрайство та крадіжки, тому влітку 2023 року втекла на Житомирщину, де “залягла на дно”, щоб уникнути покарання.

Там жінка орендувала будинок, згодом її дистанційно завербували окупанти, коли вона шукала “легкі заробітки” у Телеграм-каналах.

Агентка відновила спілкування з колишніми земляками на Донеччині, під час побутових розмов телефоном розпитувала про розміщення та специфіку української ППО в регіоні. Ворог сподівався використати цю інформацію аби обійти українську протиповітряну оборону на східному фронті.

Правоохоронці затримали жінку в тимчасовому помешканні навесні 2024 року.

Зрештою суд визнав її винною за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). На вирок суду засуджена очікувала під вартою. У суді свою вину не визнала.

Генеральний директор АТ “Укрпошта” Ігор Смілянський відреагував на рішення Національного банку України, яким його визнано таким, що не відповідає вимогам професійної придатності керівника фінансової установи.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія готова відновити мирні переговори з Україною з того місця, де вони були зупинені.

На Львівщині правоохоронці оголосили підозру організатору прокату квадроциклів. Катаючись на одному з його транспортних засобів, загинула 17-річна дівчина.

У Кривому Розі зросла кількість загиблих унаслідок ракетної атаки РФ по місту 23 червня.

У Франції двох дітей віком 2 та 4 роки знайшли мертвими у сімейній автівці. Попередня причина смерті дітей – спека.