Російський мільярдер Дерипаска програв суд щодо зняття санкцій Євросоюзу

Джерело: росЗМІ

Суд Європейського союзу у Люксембурзі відхилив позов російського мільярдера Олега Дерипаски стосовно зняття санкцій ЄС.

Обмеження проти росіянина запровадили через кілька місяців після початку повномасштабної війни РФ проти України – у квітні 2022 року. Дерипаска оскаржив рішення у листопаді того ж року. Захист мільярдера зводили до того, що Рада ЄС припустилася “очевидної помилки” в оцінці причин для запровадження обмежувальних заходів, а також порушила “право на ефективний судовий захист” та “принцип пропорційності та основних прав”.

Крім того, Дерипаска наполягав на стягненні з Ради ЄС 1 млн євро компенсації “нематеріальних збитків”. Водночас, відхиливши позов бізнесмена, суд у Люксембурзі зобов’язав Дерипаску виплатити всі судові витрати, зокрема Ради ЄС.

У 2022 році Апеляційний суд США відмовив Дерипасці у знятті санкцій, запроваджені проти нього через “втручання Росії у вибори президента у 2016-му”. Тоді суд наголосив, що “немає жодних доказів” того, що уряд США запроваджував проти росіянина обмежувальні заходи “з надуманих причин”.

  • Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення на користь Міністерства юстиції і конфіскував активи російського олігарха Алішера Усманова та його ділових партнерів – родини Скоч та Володимира Стрешинського.
  • Міністерство юстиції подало позов до Вищого антикорупційного суду щодо конфіскації активів російського олігарха Михайла Фрідмана і його партнерів Петра Авена та Андрія Косогова.
  • З початку повномасштабного вторгнення РФ Україна конфіскувала щонайменше 15 млрд грн російських активів. Зокрема мова про майно російських олігархів Дерипаски, Ротенберга, Гінера, Шелкова, Євтушенкова, активи зрадників та пособників росіян Богуслаєва, Балицького, Сальдо, Януковича та ще десятків підсанкційних осіб.

Засновник Monobank Олег Гороховський у своєму Telegram-калані ОГо! в контексті сплати податків моделями OnlyFans дозволив собі масний жарт про “заднє число”, підкресливши його смайлом, який підморгує – аби в читачів точно не лишилося запитань щодо етичної сторони його допису. 

Прокуратура Києва подала позов до суду, вимагаючи скасувати договір на будівництво Подільського мосту через порушення під час тендеру та зростання вартості проєкту. Ціна договору за шість років зросла вдвічі – до 8,7 млрд гривень і продовжує зростати.

На війні в Україні, розв’язаній РФ, загинула українська письменниця і волонтерка Євгенія Духопельнікова.

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до постачання універсальний наземний роботизований комплекс CRAB-LS українського виробництва. 

Європейські країни нині проводять детальні переговори стосовно відправлення військового контингенту до України у разі припинення чи заморозки війни з Росією. За словами співрозмовників агентства, мінімальна чисельність такої місії оцінюється у 40 тисяч військових. Разом з тим, панує думка, що для захисту України від повторення російської агресії потрібно 100 тисяч військових, підтвердив представник європейських служб безпеки.