Російський мільярдер Дерипаска програв суд щодо зняття санкцій Євросоюзу

Джерело: росЗМІ

Суд Європейського союзу у Люксембурзі відхилив позов російського мільярдера Олега Дерипаски стосовно зняття санкцій ЄС.

Обмеження проти росіянина запровадили через кілька місяців після початку повномасштабної війни РФ проти України – у квітні 2022 року. Дерипаска оскаржив рішення у листопаді того ж року. Захист мільярдера зводили до того, що Рада ЄС припустилася “очевидної помилки” в оцінці причин для запровадження обмежувальних заходів, а також порушила “право на ефективний судовий захист” та “принцип пропорційності та основних прав”.

Крім того, Дерипаска наполягав на стягненні з Ради ЄС 1 млн євро компенсації “нематеріальних збитків”. Водночас, відхиливши позов бізнесмена, суд у Люксембурзі зобов’язав Дерипаску виплатити всі судові витрати, зокрема Ради ЄС.

У 2022 році Апеляційний суд США відмовив Дерипасці у знятті санкцій, запроваджені проти нього через “втручання Росії у вибори президента у 2016-му”. Тоді суд наголосив, що “немає жодних доказів” того, що уряд США запроваджував проти росіянина обмежувальні заходи “з надуманих причин”.

  • Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення на користь Міністерства юстиції і конфіскував активи російського олігарха Алішера Усманова та його ділових партнерів – родини Скоч та Володимира Стрешинського.
  • Міністерство юстиції подало позов до Вищого антикорупційного суду щодо конфіскації активів російського олігарха Михайла Фрідмана і його партнерів Петра Авена та Андрія Косогова.
  • З початку повномасштабного вторгнення РФ Україна конфіскувала щонайменше 15 млрд грн російських активів. Зокрема мова про майно російських олігархів Дерипаски, Ротенберга, Гінера, Шелкова, Євтушенкова, активи зрадників та пособників росіян Богуслаєва, Балицького, Сальдо, Януковича та ще десятків підсанкційних осіб.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.