Російський пілот намагався збити літак Королівських ВПС у 2022 році, – BBC
Джерело: ВВС
Російський пілот намагався збити літак-розвідник Королівських ВПС, вважаючи, що у нього є дозвіл на стрілянину. Пілот випустив дві ракети.
Росія стверджувала, що інцидент у вересні минулого року стався через “технічну несправність”.
Міністерство оборони Великої Британії публічно прийняло пояснення Росії.
Але тепер три високопоставлені західні джерела в обороні, які знають про інцидент, повідомили BBC, що російські повідомлення, перехоплені літаком RAF RC-135 Rivet Joint, дуже відрізняються від офіційної версії.
Літак Королівських ВПС з екіпажем до 30 осіб 29 вересня минулого року виконував місію спостереження над Чорним морем у міжнародному повітряному просторі, коли зіткнувся з двома російськими винищувачами СУ-27.
Перехоплені комунікації показують, що один із російських пілотів вважав, що йому дали дозвіл націлитися на британський літак після неоднозначної команди російської наземної станції.
Однак другий російський пілот цього не зробив. Він заперечував і лаявся на свого провідного, коли той випустив першу ракету, яка успішно запустилася, але не змогла навестися на ціль, повідомили ВВС. Це була помилка, а не несправність.
Джерела в обороні повідомили ВВС, що тоді між двома російськими пілотами виникла сварка.
Пілот другого СУ-27 не думав, що їм дали дозвіл на вогонь і він лаявся на свого товариша. Проте перший пілот все ж випустив ще одну ракету.
Відомо, що друга ракета просто впала з крила, що означає, що зброя або несправна, або запуск було перервано.
Відповідаючи на ці нові викриття, речник Міноборони сказав:
“Нашим наміром завжди було захистити безпеку наших операцій, уникнути непотрібної ескалації та інформувати громадськість і міжнародну спільноту”.
- Міністерство оборони Румунії 13 вересня повідомило, що елементи можливого безпілотника виявлено на території країни після російських атак.
- Royal Air Force (RAF) проводить патрулювання над Чорним морем, щоб стримати Росію від нападів на цивільні судна, що перевозять зерно.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.