Російський військовий літак порушив повітряний простір Швеції
Джерело: Reuters
У Швеції повідомили, що військовий літак РФ порушив їхній повітряний простір.
14 червня шведські винищувачі перехопили російський військовий літак, який ненадовго увійшов у повітряний простір Швеції на схід від острова Готланд у Балтійському морі.
Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстром назвав порушення повітряного простору “неприпустимим” і заявив, що у зв’язку з інцидентом до його міністерства будуть викликані співробітники російського посольства в Стокгольмі.
“Ми перебуваємо в тісному контакті з союзниками та партнерами щодо подій у нашій безпосередній близькості”, — сказав Біллстрем у коментарі Reuters.
У заяві збройних сил Швеції повідомляється, що реактивні літаки Gripen були направлені на перехоплення російського літака СУ-24 після того, як він не відповів на радіопопередження військових авіадиспетчерів.
Командувач ВПС Швеції Йонас Вікман заявив, що цей інцидент свідчить про неповагу до територіальної цілісності Швеції.
“Ми стежили за всім ланцюгом подій і були готові втрутитися”, — сказав він.
Інцидент стався, коли Швеція та кілька її союзників по НАТО беруть участь у військово-морських навчаннях у Балтійському морі.
Шведські військові заявили, що востаннє подібні порушення з боку російської авіації мали місце у 2022 році, коли два літаки СУ-27 і два СУ-24 також порушили їхній повітряний простір поблизу Готланда.
- У Фінляндії підозрюють, що 10 червня у її повітряний простір увійшли чотири російські військові літаки, а не один, як вважалось раніше.
Триває 1024-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 760 тисяч осіб.
13 грудня відзначають Міжнародний день скрипки та День різдвяного светра. Християни цього дня вшановують святих мучеників Євстратія, Євгенія, Авксентія, Мардарія, Ореста.
За даними синоптиків у п’ятницю, 13 грудня, в Україні прохолодно, місцями сніг.
Глава МЗС Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Сполученого Королівства, Франції, України та ЄС 12 грудня підписали Берлінську декларацію. У ній партнери підтвердили готовність продовжувати підтримувати Україну у війні проти Росії.
Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.