Російський виробник СПГ хоче налагодити відносини з США, очікуючи завершення війни–Reuters

Джерело: Reuters

Найбільший російський виробник скрапленого природного газу (СПГ) “Новатек” намагається відновити відносини з США, очікуючи завершення війни з приходом до влади Трампа, повідомляють джерела Reuters.

Для цього компанія співпрацює з лобістами, зокрема, старший виконавчий директор “Новатек” Денис Соловйов нещодавно відвідав Вашингтон. Метою є виключення проєкту “Арктик СПГ 2” з санкційного списку, оскільки санкції призвели до призупинення його виробництва.

За словами одного з джерел агентства, “Новатек” прагне відновити відносини із Заходом в очікуванні закінчення війни в Україн, яке обіцяв новообраний президент США Дональд Трамп.

Компанія планує звернутися до урядових структур США, спираючись на свій податковий статус, щоб довести, що вона “не фінансує” війська Росії, на відміну від інших російських компаній, таких як “Газпром”. Підприємство має значні податкові пільги, зокрема, щодо експорту СПГ та видобутку корисних копалин, що дозволяє йому уникати внесків до російського бюджету до 2030 року.

Однак, помічник держсекретаря США з питань енергетики Джеффрі Паєтт зазначає, що наразі відновлення нормальних відносин з Росією малоймовірне, принаймні до завершення терміну перебування адміністрації Байдена.

“Зараз не час для звичайних відносин з Росією. Росія знаходиться на штрафному майданчику, і моя робота полягає в тому, щоб вона залишалася там якомога довше — безумовно, до тих пір, поки триває незаконна війна”, — сказав Паєтт.

  • Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
  • Болгарія повідомила, що може зупинити постачання російського газу “Турецьким потоком”, якщо Газпром не знайде спосіб розплачуватися за нього на тлі санкцій США.
  • Роль Росії на ринку скрапленого природного газу (СПГ) у Євросоюзі зростає навіть попри те, що блок шукає способи як обмежити російське постачання.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.

Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР).  Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.

14 січня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував, що керівники підприємств тепер можуть подавати списки на бронювання працівників завчасно, без очікування 72 годин після завершення попереднього терміну.

На сайті електронної системи публічних закупівель Prozorro опублікували інформацію про продаж трьох квартир, житлового та нежитлового будинків, а також земельної ділянки, що належала підозрюваному в держзраді екснардепу від забороненої партії ОПЗЖ” Віктору Медведчуку.

У Генеральному штабі ЗСУ спростували інформацію про переведення спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки, у піхотні підрозділи.