Росія допомогла Башару Асаду втекти з Дамаска – ГУР

Джерело: ГУР

Головне управління розвідки інформує, що Росія насправді допомогла сирійському диктатору Башару Асаду втекти з Дамаска, використовуючи дезінформацію про зникнення сигналу літака Іл-76Т. Це мало прикрити операцію з порятунку Асада та його оточення.

Зауважується, що втеча з Дамаска супроводжувалась новинами про зникнення з моніторингових радарів сигналу літака Іл-76Т з сирійським президентом на борту, яке нібито було спричинене збиттям чи авіакатастрофою.

У повідомленні додали, згідно з наявними даними, дезінформацію РФ використовувала для прикриття своєї операції з порятунку сирійського вождя та обмеженого кола наближених до нього осіб.

Розвідка припустила, що втрата сигналу літака Асада з радарів ймовірно повʼязана з діями екіпажу, котрий виконував інструкції росіян та здійснював політ під їхнім керівництвом.

Тим часом становище російського контингенту в Сирії — стабільно скрутне і скрушне; залишки  угруповання держави-агресора продовжують похапцем пакуватися і відчалювати морем і небом. Першими втекли “шишки” російської армії. Зокрема, услід за провальним генералом Сергієм Кісєльом територію близькосхідної країни залишив новопризначений командувач угруповання військ РФ в Сирії генерал Олександр Чайко — він покомандував тиждень, — пояснили у ГУР.

Тим часом для вивозу залишків свого озброєння, техніки та особового складу росіяни залучили додаткові кораблі, зокрема зі складу балтійського флоту РФ.

Раніше Reuters заявив, що Асад, ймовірно, загинув в авіакатастрофі під час втечі з Дамаска. За даними джерел, літак Syrian Air вилетів із Дамаска 8 грудня, коли сирійські повстанці захопили столицю. Спочатку маршрут вів у прибережний регіон, який є оплотом алавітської секти Асада, але потім літак раптово змінив курс і зник із радарів.

Читайте також: Сирійські повстанці захопили посольство Ірану в Дамаску 

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.