Росія експортує третину своєї нафти через Фінську затоку попри санкції ЄС – Yle
Джерело: Yle
Росія продовжує транспортувати третину своїх нафти та нафтопродуктів через Фінську затоку, попри санкції ЄС. Торгівля триває, попри обмеження.
Фінська затока залишається важливим маршрутом для експорту російської нафти, попри зусилля ЄС обмежити доходи Росії від продажу викопного палива. Експерти зазначають, що тіньовий танкерний флот відіграє ключову роль в обході санкцій, а переробка російської нафти в таких країнах, як Індія, дозволяє продуктам російського походження потрапляти на ринки ЄС і США.
До 30% нафти та нафтопродуктів з РФ експортується через цей маршрут.
Тіньові танкери транспортують до 70% російської нафти через Фінську затоку. Згідно з даними прикордонних служб, щотижня через затоку проходить від 30 до 40 таких суден. Ці судна часто викликають підозри через порушення міжнародних норм, зокрема завдання шкоди підводній інфраструктурі.
Індія різко збільшила закупівлі російської нафти, піднявши їх у 15 разів порівняно з довоєнним періодом. Перероблена нафта потрапляє на індійські заводи, а потім експортується до ЄС та США у вигляді нафтопродуктів.
Нідерланди, які раніше купували російську нафту безпосередньо, тепер отримують нафтопродукти, вироблені з російської нафти, обробленої в Індії.
Європейський Союз заборонив імпорт сирої російської нафти, але дозволяє купівлю продуктів, які пройшли переробку.
Угорщина, Словаччина та Чехія досі отримують російську нафту через нафтопровід “Дружба”, що викликає критику через використання “обхідних шляхів”, які фактично продовжують підтримувати російський експорт.
Попри санкції, експорт нафти залишається важливим джерелом фінансування для Росії, зокрема для її військових витрат. Продовження торгівлі російською нафтою, навіть через посередників, підриває ефективність санкційного тиску.
- У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №12380 стосовно заборони транзиту російської нафти через територію України під час воєнного стану.
- Міністерство фінансів США запровадило нові санкції проти нафтового сектору Росії, зокрема й “тіньового флоту”. Обмеження набудуть чинності 27 лютого 2025 року.
За даними синоптиків у середу, 12 лютого, в Україні триватиме суха і прохолодна погода.
Під ранок 12 лютого російські окупанти завдали ракетного удару по Києву. Не обійшлось без жертв та постраждалих, у різних районах столиці руйнування.
Терористичний рух ХАМАС відкинув ультиматум президента США Дональда Трампа щодо звільнення усіх ізраїльських заручників до опівдня 15 лютого. Представник ХАМАСу Самі Абу Зухрі заявив, що єдиним шляхом забезпечення звільнення заручників є дотримання угоди про припинення вогню, укладеної з Ізраїлем у січні.
Компанія Google оновила свій додаток Календар, прибравши з нього низку культурних та пам’ятних дат, зокрема Місяць прайду, Місяць історії темношкірих, День пам’яті Голокосту, Місяць спадщини корінних народів та Місяць іспаномовної спадщини.
Депутати держдуми РФ прийняли ухвалу про звільнення Андрія Гурулєва з комітету з оборони. Відтепер він працюватиме у комітеті з регіональної політики та місцевого самоврядування.