Росія хоче використати Узбекистан, щоб обійти санкції Заходу – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву
За інформацією ЦНС, Росія прагне використати Узбекистан, аби обійти міжнародні санкції, запроваджені через війну проти України.
У ЦНС повідомили, що 26 грудня 2023 року, на зустрічі лідерів країн-членів ОДКБ, президент РФ Володимир Путін обговорив умови співпраці з вищим військово-політичним керівництвом Узбекистану.
Таким чином було досягнуто попередніх домовленостей щодо створення низки підставних компаній на території Узбекистану, які фінансуватимуться російським урядом.
Офіційно анонсована співпраця у транспортній галузі, однак за даними ЦНС, фактично мовиться про створення фіктивних компаній для обходу Росією міжнародних санкцій. А також підприємств для збору БпЛА, які складатимуть з іноземних електронних компонентів.
Надалі ці компанії експортуватимуть вироби та компоненти до низки російських оборонних підприємств. Зокрема, до “Казанського заводу ”Электроприбор”, “заводу Элекон”, “Стелла-К” та інші.
Також Росія планує викупити в Узбекистану запаси радянських боєприпасів.
- 26 грудня Міністерство економіки Тайваню заявило, що розширило список санкційних товарів для Росії та Білорусі у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну, щоб запобігти використанню тайванських високотехнологічних товарів у військових цілях.
- Південнокорейський уряд оголосив про посилення контролю над експортом товарів до Росії та Білорусі у відповідь на їхні агресивні дії. Це рішення передбачає значне розширення списку обмежених товарів.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.
Проти іранської співачки Парасту Ахмаді та музикантів, які їй акомпанували, порушили кримінальну справу за виконання музики без хіджаба у прямому ефірі. Про це повідомляють Iran International та IranWire.