Росія, Китай та Іран з допомогою ШІ намагаються вплинути на вибори президента США
Джерело: The Washington Post
В американській розвідці повідомили, що Росія, Китай та Іран використовують інструменти штучного інтелекту аби вплинути на вибори президента США.
При цьому розвідники зауважили, що з трьох країн саме дії РФ найагресивніші та наймайстерніші і вони націлені на віцепрезидентку, кандидатку від Демократичної партії Камалу Гарріс.
Зокрема Росія фальсифікувала фрагменти з публічних виступів Гарріс, аби замінити деякі її слова та використовувала генеративний ШІ для створення фейкових текстів, фото, відео та аудіо.
Розвідники погодились з нещодавнім висновком Microsoft, що Росія створила фейкове відео про те, що Камала Гарріс вчинила ДТП, унаслідок якого дитина зазнала інвалідності. Цей російський фейк зібрав мільйони переглядів.
Водночас розвідники повідомили, що не вивчали реакцію американців, відтак не знають, які фрагменти дезінформації мали найбільшу популярність серед виборців чи високопосадовців.
Водночас вони вказали на нещодавній обвинувальний акт, у якому вказано, що російські посадовці вклали 10 000 000 доларів у медіакомпанію у Теннессі, яка платила впливовим особам за відео, у яких вони підтримують Росію та виступають проти певних дій США, зокрема проти допомоги Україні. При цьому особи, яким платили за відео, не отримали підозр. Вони сказали, що не знали, що за медіа стоїть Росія.
Розвідники наголосили, що Кремль продовжує використовувати американців для розповсюдження своїх наративів, продовжує створювати фейкові версії відомих інтернет-ЗМІ та використовує ботів для підтримання трафіку на фейкових сайтах, де публікують статті, згенеровані ШІ.
В розвідці вважають, що генеративний ШІ став інструментом, який допоміг прискорити зусилля іноземного впливу, однак кардинально не змінив методів втручання.
Китай та Іран – як і Росія – просувають контент, спрямований на загострення розбіжностей всередині США. Зокрема Іран розповсюджує повідомлення про війну у Газі, створюючи з допомогою ШІ фейкові новини англійською та іспанською мовами. Дії Ірану спрямовані на зменшення підтримки Дональда Трампа.
Китай натомість розповсюджує повідомлення щодо наркотиків, імміграції та абортів. Китай більше зацікавлений у кампаніях нижчого рівня, де кандидати можуть підтримувати або виступати проти його пріоритетів, зазначили у розвідці.
- Адміністрація президента Байдена має намір звинуватити РФ у постійних спробах вплинути на вибори у США з використанням ЗМІ та онлайн-платформ.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.