Росія, Китай та Іран з допомогою ШІ намагаються вплинути на вибори президента США

Джерело: The Washington Post

В американській розвідці повідомили, що Росія, Китай та Іран використовують інструменти штучного інтелекту аби вплинути на вибори президента США.

При цьому розвідники зауважили, що з трьох країн саме дії РФ найагресивніші та наймайстерніші і вони націлені на віцепрезидентку, кандидатку від Демократичної партії Камалу Гарріс.

Зокрема Росія фальсифікувала фрагменти з публічних виступів Гарріс, аби замінити деякі її слова та використовувала генеративний ШІ для створення фейкових текстів, фото, відео та аудіо.

Розвідники погодились з нещодавнім висновком Microsoft, що Росія створила фейкове відео про те, що Камала Гарріс вчинила ДТП, унаслідок якого дитина зазнала інвалідності. Цей російський фейк зібрав мільйони переглядів.

Водночас розвідники повідомили, що не вивчали реакцію американців, відтак не знають, які фрагменти дезінформації мали найбільшу популярність серед виборців чи високопосадовців.

Водночас вони вказали на нещодавній обвинувальний акт, у якому вказано, що російські посадовці вклали 10 000 000 доларів у медіакомпанію у Теннессі, яка платила впливовим особам за відео, у яких вони підтримують Росію та виступають проти певних дій США, зокрема проти допомоги Україні. При цьому особи, яким платили за відео, не отримали підозр. Вони сказали, що не знали, що за медіа стоїть Росія.

Розвідники наголосили, що Кремль продовжує використовувати американців для розповсюдження своїх наративів, продовжує створювати фейкові версії відомих інтернет-ЗМІ та використовує ботів для підтримання трафіку на фейкових сайтах, де публікують статті, згенеровані ШІ.

В розвідці вважають, що генеративний ШІ став інструментом, який допоміг прискорити зусилля іноземного впливу, однак кардинально не змінив методів втручання.

Китай та Іран – як і Росія – просувають контент, спрямований на загострення розбіжностей всередині США. Зокрема Іран розповсюджує повідомлення про війну у Газі, створюючи з допомогою ШІ фейкові новини англійською та іспанською мовами. Дії Ірану спрямовані на зменшення підтримки Дональда Трампа.

Китай натомість розповсюджує повідомлення щодо наркотиків, імміграції та абортів. Китай більше зацікавлений у кампаніях нижчого рівня, де кандидати можуть підтримувати або виступати проти його пріоритетів, зазначили у розвідці.

Рівно 20 років тому, 24 вересня 2004 року, в Івано-Франківську у тодішнього кандидата в президенти Віктора Януковича жбурнули яйце. 

Норвегія виділяє 100 мільйонів норвезьких крон (приблизно 8,7 мільйона євро) на продовження програми медичної евакуації поранених українців, постраждалих під час війни. Як оголосив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре, кошти скерують на транспортування тяжкопоранених до європейських лікарень для подальшого лікування.

Радник президента України Владислав Власюк повідомив, що більшість деталей для озброєння Росія отримує з Китаю.

Президент США Джо Байден сьогодні, 24 вересня, востаннє на цій посаді виступить на Генеральній Асамблеї ООН. 

У Харкові затримано нещодавно мобілізованого до лав ЗСУ чоловіка, який співпрацював з окупантами та планував втекти до РФ.