Росія мала намір перешкодити вступу Фінляндії та Швеції до НАТО — ЗМІ

Джерело: Yle

Російські спецслужби прагнули проводити операцію щодо перешкоджання вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, використовуючи різні заходи, такі як організація демонстрацій.

Видання стверджує, що має доступ до документа російських спецслужб. У документі, розробленому офіцером російської розвідки, зазначається, що протести, які виникли після спалення Корану в Швеції, мали за мету посилити страх перед ісламом у країнах ЄС.

Документ вказує на необхідність подальшого збільшення напруги для підтримки незгоди між Туреччиною та європейськими країнами у НАТО.

Правоохоронці підтвердили, що були обізнані з планами російських спецслужб щодо проведення демонстрацій в Швеції та Фінляндії. Спецслужби знали про можливість організації демонстрацій у великих містах Європи, спрямованих проти президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

Документ також вказує на використання різних методів, таких як написання закликів проти ісламу та Ердогана на стінах у популярних районах і місцях проведення демонстрацій. Крім того, план російських спецслужб передбачав поширення відеоматеріалів з демонстрацій через соціальні мережі.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.