Росія масово відключає інтернет: 1470 відключень за липень – СЗРУ

Джерело: СЗРУ

У липні цього року Росія встановила антирекорд за кількістю відключень інтернету — зафіксовано 1470 випадків. Про це повідомила Служба зовнішньої розвідки України, зазначаючи, що такі масові перебої стали безпрецедентними за масштабом і регулярністю.

“Якщо раніше перебої тривали кілька годин або діб і мали локальний характер, то нині зникнення доступу до інтернету в окремих регіонах відбувається майже щоденно”, – повідомили в розвідці.

Відключення інтернету зафіксовано в десятках регіонів Росії, зокрема в Липецькій, Володимирській, Московській, Красноярському краї, Санкт-Петербурзі, Новосибірську, Нижньогородській, Свердловській та Тюменській областях.

“У червні 2025 року перебої зв’язку охопили 77 регіонів, з яких 47 були повністю відрізані від мережі. У липні ситуація погіршилася, з масовими збоями додатково в 18 регіонах. Причому навіть ті, що розташовані далеко від зони бойових дій (Примор’я, Сахалін, Камчатка). Збої спостерігаються і в роботі провідного інтернету”, – зазначили у СЗРУ.

У розвідці додали, що населення Росії змушене пристосовуватися до життя без стабільного доступу до мережі, що виключає звичне здійснення фінансових транзакцій, користування навігацією та отримання онлайн-послуг.

Скарги владі через проблеми з інтернетом не дають результату. Чиновники натомість погрожують відправити тих, хто скаржиться, на війну проти України.

“Російські силові структури спільно з провайдерами ухвалюють рішення про обмеження зв’язку на основі оцінки “оперативної обстановки”, що часто не пояснюється детально. Проте справжньою метою таких дій є контроль інформації та обмеження доступу росіян до джерел, небажаних для кремля”, – зазначили у СЗРУ.

  • Служба зовнішньої розвідки України повідомляє, що глава РФ Володимир Путін доручив уряду до 1 вересня 2025 року розробити заходи щодо обмеження використання у РФ іноземного програмного забезпечення, включаючи месенджери, розроблені у “недружніх країнах”.
  • Глава ради фонду розвитку цифрової економіки та ексрадник президента РФ з питань розвитку інтернету Герман Клименко запропонував сповільнити телеграм у РФ, на користь “суверенного” месенджера.
  • Мінцифри РФ працює над проєктом заборони дзвінків з іноземних SIM-карт на російські номери. Пропонується, що отримувати такі дзвінки можна буде лише за попередньою згодою абонента.
  • Суд в російському Омську визнав забороненими 12 вебсторінок, на яких розміщені зображення, що порівнюють очільника РФ Володимира Путіна з Адольфом Гітлером, а також фразу “Путлер капут”.

Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.

Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.

Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.

Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.

Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.