Росія має вдесятеро більше боєприпасів, ніж Україна – CBS News

Джерело: CBS News

Російська армія має вдесятеро більше боєприпасів, ніж Україна. Натомість, українські захисники застосовують їх набагато ефективніше.

Як розповіли у виданні, Москва має на меті змусити українців посилити оборону поблизу міста Лиман, відтягнувши підрозділи від їхнього контрнаступу на півдні.

“У нас декілька тижнів тривають дуже потужні бої”, – прокоментував один з командирів, який проходив навчання в США Семен Салатенко.

За його словами, він разом зі своїми побратимами з бригади Богуна не спали всю ніч, відбиваючи один з російських нападів.

“Росіяни переважають кількістю особового складу та озброєнням. У російських військ майже в 10 разів більше боєприпасів”, – йдеться в матеріалі.

При цьому Салатенко додав, що російські сили перевершують українців безпілотниками, що становить серйозну проблему. “Але ми продовжуємо боротися. У нас немає іншого вибору”, – запевнив він.

Водночас у виданні наголосили, що касетні боєприпаси, які Україна отримала від США, вплинули на розвиток бойових дій на цій ділянці фронту.

Командир артилерійського підрозділу бригади імені Богуна на псевдо “Музикант” розповів, що ці боєприпаси дають українцям вирішальну перевагу. Так, за його словами, при відсутності повітряних сил касетні боєприпаси дають можливість українським захисникам швидко очищати територію, оскільки вони можуть уразити велику ділянку землі одним снарядом.

До того ж, як стверджують українські військові, “відсоток невдач” — кількість бомб, які не розірвалися — для американських касетних боєприпасів був дуже низьким. Вони були майже на 100% ефективними. Москва застосовувала старіші версії з вищими показниками псування.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.