Росія може планувати випробування ракети з ядерним двигуном – NYT

Джерело: The New York Times

Росія, ймовірно, готується до випробувань експериментальної крилатої ракети з ядерним двигуном, теоретична дальність польоту якої становить тисячі кілометрів. Або, можливо, Москва вже провела такі випробування.

Згідно з аналізом, проведеним виданням, пересування літаків і транспортних засобів на базі в віддаленому арктичному регіоні Росії і поблизу неї може вказувати на підготовку до випробувань ракети, відомої як “Буревісник” або SSC-X-9 Skyfall, як це було в 2017 і 2018 роках. За останні два тижні в цьому районі також були помічені американські літаки спостереження.

Як розповіли у виданні, 31 серпня російська влада випустила авіаційне повідомлення про “тимчасову небезпечну зону”, в якому пілотам рекомендувалося уникати частини Баренцева моря біля узбережжя і в 19 км від місця запуску в Паньково, що на Новій Землі.

При цьому, як зауважили у виданні, з того моменту попередження неодноразово продовжувалося. Аналогічне повідомлення Росія випустила перед випробуванням “Буревісника” в 2019 році.

Водночас, за даними аналізу супутникових знімків, два російські літаки, спеціально призначені для збору даних про пуски ракет, на початку серпня були помічені на авіабазі Рогачово, приблизно за 160 км на південь від місця запуску.

Згідно з додатковими супутниковими знімками, вони пробули на цій базі як мінімум до 26 вересня. Під час випробувань “Буревісника” в 2018 році літаки того ж типу також знаходилися поблизу.

Літак-розвідник ВПС США RC-135W Rivet Joint також здійснив щонайменше два польоти біля узбережжя арктичного острова, де розташоване місце пуску.

Зазначено, що через секретність і віддаленість місця запуску важко встановити, чи чекають випробування, або зброя вже недавно пройшла повторні випробування. Можливим є і те, і інше. Росія може випробувати лише ракетний двигун або будь-який компонент ракети.

  • Ядерні погрози глави РФ Володимира Путіна вимагають від НАТО дати набагато агресивнішу відповідь, включаючи польоти більшої кількості літаків з ядерним озброєнням, закликав начальник генерального штабу Збройних сил Польщі Раймунд Анджейчак.
  • У світі наростають недовіра та розбіжності, “знов б’ють барабани ядерної війни”, зазначив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш у посланні на заході в Хіросімі, присвяченому 78-річчю атомного бомбардування міста.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.