Росія найбільше в енергосистемі України пошкодила теплову генерацію – KSE

Джерело: дослідження Київської школи економіки (KSE)

Російське вторгнення завдало українському енергетичному сектору збитків на загальну суму понад 56 мільярдів доларів. За даними Київської школи економіки, найбільших втрат зазнала теплова генерація, тож вона потребує найбільше коштів на відновлення.

Внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України енергетичний сектор зазнав прямих збитків і непрямих фінансових втрат на суму 56,2 мільярда доларів. Для повної реконструкції зруйнованих об’єктів за принципом “відбудувати краще, ніж було” необхідно 50,5 мільярда доларів.

Згідно з оцінками Київської школи економіки, теплова генерація зазнала прямих збитків на суму понад 5 мільярдів доларів, що є найбільшою сумою серед усіх видів генерації. Великі гідроелектростанції (ГЕС) та гідроакумулюючі електростанції (ГАЕС) постраждали на суму 2,4 мільярда доларів, а інфраструктура з передачі електроенергії зазнала збитків – на 2,1 мільярда доларів.

Приблизно половину високовольтних підстанцій передачі електроенергії пошкоджено.

Російські війська також знищили всі нафтопереробні заводи на території України та значну частину інфраструктури зі зберігання нафти та нафтопродуктів.

Раніше компанія “Укренерго” повідомляла, що масовані атаки російських окупантів пошкодили всі теплові електростанції (ТЕС) і гідроелектростанції (ГЕС) України. Внаслідок цього ці станції зараз не можуть виробляти ту кількість електроенергії, яку вони виробляли до атак.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.