Росія наклала вето на резолюцію ООН про продовження санкцій проти Малі

Джерело: AL Jazeera

30 серпня 13 із 15 членів Ради Безпеки ООН підтримали пропозицію про продовження санкцій щодо Малі на ще один рік. Але Росія використала право вето, щоб відхилити проєкт.

Китай утримався від голосування.

Західні держави звинуватили Росію у помсті експертам ООН після того, як вони критично висловилися про дії малійських сил та їхніх “партнерів із зовнішньої безпеки” – це чітке посилання на сили ПВК “Вагнер”, що діють у країні.

Незалежні спостерігачі ООН за санкціями в Малі нещодавно повідомили Раді Безпеки, що малийські солдати та їхні іноземні партнери з безпеки, які вважаються російськими найманцями, застосовували насильство щодо жінок та інші “серйозні порушення прав людини” для поширення терору. 

Правозахисні слідчі ООН також звинуватили малійські війська та іноземні сили (імовірно “Вагнер”) у причетності до різанини щонайменше 500 людей у ​​центральному малійському місті Моура в березні 2022 року.

Вказуючи на зростання невизначеності в Малі, представник Великої Британії в ООН Джеймс Каріукі назвав вето Росії “нерозсудливим”.

“Це зменшить нагляд і участь Ради в мирному процесі в Малі на критичному етапі”, – сказав він.

Німеччина запровадила додаткові заходи для протидії “тіньовому флоту” Росії в Балтійському морі.

Запропонований бюджет адміністрації Дональда Трампа передбачає закриття лабораторії на вершині гори в Гаваях, де з 1950-х років науковці збирають переконливі докази того, що зміна клімату спричинена саме людською діяльністю.

1 липня Сенат США проголосував податковий законопроєкт, запропонований президентом Дональдом Трампом.

Результати дослідження, проведеного науковцями із південнокорейських університетів Чунан та Йонсе, засвідчили, що перепрацювання може вливати на структуру людського мозку.

Президент Володимир Зеленський привітав Данію з початком головування в Раді ЄС, висловивши сподівання, що наступні пів року стануть “періодом важливих рішень”.