Росія наклала вето на резолюцію ООН про запобігання гонці космічних озброєнь

Джерело: Sky News

Росія наклала вето в Раді Безпеки ООН на резолюцію США, яка закликає країни не допустити гонки озброєнь у космосі.

Після голосування в Раді Безпеки США припустили, що Росія “напевно щось приховує”, звинувативши Москву в розробці протисупутникової ядерної зброї космічного базування.

Росія заперечує ці звинувачення.

За резолюцію було 13 голосів, Китай утримався, а Росія наклала вето.

Резолюція ООН закликала держави “активно сприяти досягненню мети мирного використання космічного простору та запобігання гонці озброєнь у космічному просторі”.

Довідково: 24 квітня Росія та США протистояли в ООН щодо ядерної зброї в космосі, після чого мало відбутись голосування за резолюцію, яка закликає країни запобігти новій гонці озброєнь.

Деякі дипломати очікували, що Росія заблокує резолюцію, розроблену США після того, як Вашингтон звинуватив Москву в розробці протисупутникової ядерної зброї для запуску в космос.

Росія заперечує, що має такі плани, а Володимир Путін заявив, що він проти розміщення ядерної зброї в космосі.

Текст резолюції підтверджує зобов’язання держав дотримуватися Договору про космос і закликає країни “активно сприяти досягненню мети мирного використання космічного простору та запобігання гонці озброєнь у космосі”.

Договір про космос 1967 року, який підписали як Росія, так і США, забороняє країнам розміщувати “на орбіті навколо Землі будь-які об’єкти, що несуть ядерну зброю або будь-які інші види зброї масового знищення”.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.