Росія не може впоратись із наслідками кібератаки ГУР: сайт Міноборони РФ досі не працює
Джерело: ГУР МОУ
За даними української розвідки, у Росії не можуть впоратися з наслідками атаки кіберфахівців Головного управління розвідки Міноборони України – відтак сайт Міноборони РФ досі не працює.
“Міністерство оборони держави-агресорки Росії не може впоратись із наслідками кібератаки ГУР МО України. Станом на 5 березня 2024 року офіційний сайт силового відомства ворога досі “лежить”, – повідомили у ГУР.
А також зазначили, що заблокованими також залишаються IP-телефонія, домени Міноборони РФ, а також ― сервери, які забезпечували електронний документообіг ворожої структури.
Додамо, що кіберфахівці української розвідки отримали доступ до серверів Міноборони РФ.
Завдяки успішній кібератаці українська спецслужба отримала програмне забезпечення для захисту інформації та шифрування, яке використовувало російське МО, а також ― секретну службову документацію.
Мовиться про накази, звіти, розпорядження, доповіді та інші документи, які циркулювали між близько 2000 структурних одиниць силового відомства РФ.
Здобута інформація дозволяє встановити повну будову системи російського міноборони та його ланок.
Аналіз отриманих даних також допоміг ідентифікувати генералітет, інших високих керівників структурних підрозділів міноборони РФ, а також заступників, помічників, спеціалістів ― усіх, хто використовував софт для електронного документообігу.
Зокрема воєнна розвідка України отримала документацію заступника міністра оборони РФ ― Іванова Тимура Вадимовича.
“Цей заступник Шойґу відіграв важливу роль у тому, що кібератака стала успішною. Робота у кіберпросторі Росії, спрямована на перешкоджання й параліч діяльності відповідальних за війну проти українського народу силових органів та посадовців держави-агресора, триває. Далі ― буде!”, – зазначили розвідники.
- 30 січня 2024 року внаслідок кібератаки зупинено роботу сервера Міністерства оборони Росії, який використовувався для спецзв’язку.
- Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк повідомив, що операція у кіберпросторі Росії, внаслідок якої зламано сервер Міноборони РФ та зупинено функціонування спецзв’язку між підрозділами ворога, продовжується.
- Кіберфахівці української розвідки здійснили чергову успішну операцію проти російських окупантів ― станом на 8 лютого ворог скаржиться на масштабний збій програми керування дронами.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.