Росія не увійшла до нового складу Ради Міжнародної морської організації

Джерело: міністр інфраструктури України Олександр Кубраков у Facebook

Міжнародна морська організація (ММО) шляхом голосування обрала новий склад Ради ММО на 2024-2025 роки – у новий склад Росія не потрапила.

Очільник Мінінфраструктури зазначив, що дуже важливо, що міжнародна спільнота підтримала заклик України – Росії не місце у керівних органах міжнародних організацій. Тож Рада ММО працюватиме без держави-агресорки, а її вплив на формування міжнародної морської політики мінімізовано.

Олександр Кубраков зазначив, що рішення ММО підкреслює визнання згубних наслідків російської агресії для глобального судноплавства та ланцюгів постачання продовольства.

“Це важливий та відповідальний крок на шляху до перемоги над агресором. Ми вдячні ММО та усім членам Організації за підтримку України та українського народу. Попереду ще багато спільної роботи і нові необхідні світу рішення”, – наголосив Олександр Кубраков.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі. 

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що російські загарбники наступають “абсолютно по всій смузі навколо Авдіївки” й тактика ворога змінилась.