Білорусь виключили з МФ Червоного Хреста через депортацію українських дітей

Джерело: пресслужба Міжнародної федерації Червоного Хреста

В п’ятницю, 1 грудня, Білоруське Товариство Червоного Хреста виключили з Міжнародної Федерації товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (IFRC).

Зазначають, що це є результатом невиконання Білоруським ЧХ вимоги про звільнення генерального секретаря Дмитра Шевцова.

Раніше в IFRC закликали звільнити Шевцова через його заяви, зокрема щодо ядерної зброї, депортації українських дітей до Білорусі, а також його візит до Луганська та Донецька.

Призупинення означає, що Білоруський Червоний Хрест втрачає свої права як члена IFRC. Будь-яке нове фінансування Білоруського ЧХ також буде призупинено. Крім того, Білоруський ЧХ не зможе брати участь у Генеральній асамблеї IFRC, а також голосувати чи бути обраним на будь-яких статутних засіданнях IFRC.

Довідково: Міжнародний Червоний Хрест закликав звільнити голову Білоруського Червоного Хреста, який викликав міжнародне обурення через те, що вихвалявся тим, що активно переправляв українських дітей із контрольованих Росією територій до Білорусі.

Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця повідомило в середу, 4 жовтня, що дало білоруському відділенню можливість звільнити Дмитра Шевцова до 30 листопада. 

Якщо його не звільнять, то Міжнародний Червоний Хрест рекомендуватиме всім членським організаціям припинити нові партнерства та фінансування білоруського відділення.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.