Росія односторонньо вирішила змінити морські кордони з Литвою і Фінляндією (оновлено)
Джерело: The Moscow Times
Російське видання The Moscow Times повідомляє, що Кремль прийняв одностороннє рішення щодо зміни морських кордонів із Литвою і Фінляндією в Балтійському морі.
Згідно з інформацією видання, ця ініціатива, підготовлена Міноборони РФ, передбачає проголошення певних частин акваторії на сході Фінської затоки та біля міст Балтійськ і Зеленоградськ у Калінінградській області російськими внутрішніми морськими водами.
“Для цього буде змінено географічні координати точок, що визначають положення вихідних ліній, від яких відміряють ширину територіального моря РФ, а також прилеглої зони біля узбережжя та островів”, – йдеться у документі.
Росія планує скоригувати координати на кордоні з Фінляндією у зоні деяких островів, таких як Йяхі, Соммерс, Гогланд, Родшер, Малий Тютерс, Вігрунд, а також неподалік від північного вхідного мису річки Нарва. Щодо кордону з Литвою, російська сторона планує внести зміни в зоні Куршської коси у Гданській затоці, районів мису Таран, мису на південь від мису Таран, а також Балтійської коси.
Російське Міноборони пропонує частково визнати нечинною постанову Радміну СРСР, ухвалену 40 років тому, що регулює кордони на Балтиці.
Міністерство закордонних справ Литви назвало такий крок “залякуванням” і наголосило, що агресивна політика Росії становить загрозу для безпеки сусідніх держав та всієї Європи. Міністерство закордонних справ Фінляндії, своєю чергою, наголосило на важливості дотримання міжнародного права і висловило сподівання, що Росія, як учасник Конвенції ООН з морського права, діятиме відповідно до її положень.
“Конвенція ООН з морського права містить положення про визначення морських зон прибережних держав, зокрема їх перегляд. Ми припускаємо, що Росія, як учасниця конвенції, діятиме відповідно. Слід пам’ятати, що внесення непорозумінь – це також гібридний вплив. Фінляндія не буде введена в оману”, – заявила міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен.
Оновлено
Російська служба “Радіо Свобода” помітила, що з сайту російського уряду зник проєкт закону від російського Міністерства оборони щодо одностороннього рішення про зміну морських кордонів із Литвою і Фінляндією в Балтійському морі.
Копія опису законопроєкту залишилася збережена на сайті archive.is.

Скріншот: archive.is
- Фінський уряд представив законопроєкт, що дозволить зупиняти мігрантів, яких Росія направляє до східного кордону країни. Цей проєкт закону може стати основою для європейського рішення щодо управління міграцією, заявив прем’єр-міністр Петтері Орпо.
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.
Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.
У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.
У Великій Британії щонайменше 13 співробітників поштової служби покінчили з життям через скандал, у межах якого тисячі працівників були незаконно притягнені до відповідальності за крадіжки та інші злочини.
Під ранок 11 липня російські окупанти атакували Харків “шахедами”. Постраждало дев’ятеро осіб.